Żegluga

Maersk rozpoczyna budowę nowej chłodni w Sankt Petersburgu w celu zaspokojenia potrzeb rosyjskiego rynku o wysokim popycie. Magazyn zaoferuje specjalistyczne rozwiązania wydłużające cykl życia szybko psujących się towarów.

5 czerwca w Sankt Petersburgu odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową chłodnię potentata żeglugowego Maersk. Uczestniczyli w niej m.in. Sørena Skou - prezes zarządu Maersk, David McCann - prezes japońskiej firmy dostarczającej owoce i świeże produkty z siedzibą w Dublinie - Fyffes oraz przedstawiciele regionalnej i federalnej administracji rosyjskiej.

Licząca ponad 23 tys. metrów kwadratowych chłodnia powstanie na terenie obiektu magazynowego PNK Park Sofiyskaya KAD. W oddzielnych komorach, o łącznej maksymalnej pojemności magazynowej niemal 50 tys. ton, będzie można przechowywać produkty mrożone w temperaturze do -25°C, schłodzonych (+2/+8°C), jak również bananów, wymagających określonej temperatury +13°C. Jak zapowiada Maersk, powstaną miejsca pracy dla ponad 200 osób.

Około 40% nowego magazynu zajmie wiodąca europejska firma Fyffes, a pozostała powierzchnia magazynowa będzie dostępna dla innych klientów z segmentu produktów świeżych i mrożonych. 

W 2018 r. wzrósł import owoców do Rosji: bananów o 1%, owoców cytrusowych o 7,4%, jabłek - o prawie 13,5% w porównaniu z rokiem poprzednim. Eksperci oczekują, że import owoców będzie nadal rósł również w nadchodzących latach. Od 2017 r. Rosja jest drugim największym importerem bananów na świecie, po Stanach Zjednoczonych, a wyprzedzającym Niemcy.

AL, rel (Maersk)

+1 sankcje
i to są te słynne zachodnie sankcje dla rosji ??
08 czerwiec 2019 : 06:51 Reksio | Zgłoś
0 tylko kasa sie liczy
Eh taka refleksja mnie nachodzi, ze dla korporacji nie liczy sie to ze cywilny samolot pasazerski zostal zestrzelony nad Ukrainą, ani to, że Siergiej Skripal został otruty w cywilizowanym kraju - liczy sie tylko zysk i kurs akcji. To jest przykład jak dzisiaj potężne firmy mające kapitał wiekszy od PKB niejednego kraju uzurpują sobie prawa do wpływania na polityke i stosunki miedzynarodowe, plując w twarz rodzinom ofiar zabitych w politycznych rozrachunkach. To dowód na słabość władz krajowych, że ustępują miejsca takim miedzynarodowym organizacjom.
08 czerwiec 2019 : 20:16 coobcio | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter