Żegluga

Cztery kolejne ciała wyłowiono w ciągu ostatniej doby z Dunaju po ubiegłotygodniowym zatonięciu statku wycieczkowego w Budapeszcie – poinformowały węgierskie władze i media.

Przed południem węgierski nurek znalazł jedno ciało przy wraku, który spoczywa na głębokości 9 m przy moście Małgorzaty w Budapeszcie - poinformowało Centrum Zapobiegania Terroryzmowi. Policja podała, że zidentyfikowano też ciało znalezione we wtorek po południu w miejscowości Adony na południe od Budapesztu.

Dwa ciała wyłowiono w środę po południu w Budapeszcie oraz w komitacie (województwie) Fejer na południe od stolicy. Nie zostały jeszcze jednak zidentyfikowane. Jeśli potwierdzi się, że były to osoby ze statku, liczba zaginionych spadnie do 13.

Węgierska telewizja podała też, że do Budapesztu przybył już pływający dźwig, który ma posłużyć do podniesienia wraku. Nie zbliża się on jednak na razie do miejsca katastrofy, gdyż trzeba poczekać na opadnięcie poziomu wody w Dunaju do 410 cm. W środę w południe wynosił on 541 cm.

- Kiedy liny zostaną zamocowane, samo podniesienie potrwa kilka godzin. Pytanie, jak (zatopiony) statek będzie się zachowywał, kiedy oderwie się od dna – powiedział kapitan pływającego dźwigu Istvan Gyengyei. - Spróbujemy podnieść go tak, by zredukować ryzyko jego złamania – dodał. Po podniesieniu wraku planowane jest umieszczenie go na barce.

Statek wycieczkowy Hableany zatonął w środę zeszłego tygodnia po zderzeniu z o wiele większym statkiem Viking Sigyn w ulewnym deszczu i po zmroku. Na pokładzie jednostki znajdowało się 33 obywateli Korei Południowej i 2 członków węgierskiej załogi. Siedem osób przeżyło.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4915 4.5823
EUR 4.6362 4.7298
CHF 4.7704 4.8668
GBP 5.4911 5.6021

Newsletter