Żegluga

Jeszcze do niedawna prom Hammerodde pływał dla firmy Færgen, obsługując połączenia na Bornholm. Teraz statek stoi przed nowymi zadaniami, które będzie wykonywał już w barwach Stena Line.

Ro-pax Hammerodde przez lata obsługiwał połączenia na Bornholm dla firmy Færgen. Od 1 września połączenia z duńską wyspą obsługiwane są jednak przez nowego operatora – firmę Molslinjen. W związku z tym część promów, które dla Færgen obsługiwały trasy na Bornholm, trafiła do nowych właścicieli. Tak też stało się z promem Hammerodde, który już wcześniej kupiony został przez firmę Stena Line.

Przez niemal dwa tygodnie były prom Færgen przygotowywany był do nowej misji. W stoczni w Landskronie przeprowadzone zostały prace modernizacyjne. Jednostka zyskała też nowe malowanie. Z charakterystyczną literą S na kominie oraz w malowaniu nowego operatora statek prezentuje się bardzo okazale. Zmieniła się też nazwa promu. Teraz zawija do portów jako Stena Vinga.

Statek pojawił się już na nowe trasie. Pływający dotąd na liniach Rønne–Køge i Rønne-Sassnitz ro-pax obsługuje teraz pasażerów oraz klientów frachtowych – już pod szwedzką banderą - na trasie Göteborg-Frederikshavn, zastępując na niej prom Stena Gothica, a dołączając do jednostek Stena Danica oraz Stena Jutlandica.

Więcej >>>

PromySkat.pl

+1 PROM
Dla zainteresowanych w tle na zdjęciu widać tył katamaranu firmy færgen przechodzacego remont dla nowego armatora Fred Olsen Express. W przebudowie bierze udział firma aluship technology.
19 wrzesień 2018 : 17:16 Xxxx | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter