Żegluga

Stena Line zwiększa potencjał przewozowy na jednej z popularnych tras. Większy statek pojawi się na linii łączącej Belfast i Liverpool. Jednostka zostanie przeniesiona na Morze Irlandzkie z Morza Północnego.

Popularny przewoźnik poinformował, że na trasie Belfast-Liverpool (Birkenhead) pojawi się pod koniec sierpnia statek Stena Forerunner, który obecnie obsługuje trasę Harwich-Rotterdam (Europort). Zbudowany w 2003 r. statek towarowy zastąpi na wspomnianej linii jednostkę Stena Precision.

Przetasowania są odpowiedzią armatora na wzrost zapotrzebowania na powierzchnię ładunkową w rejonie Morza Irlandzkiego. W tym roku Stena Line odnotowała już wynoszący 6 procent wzrost, gdy chodzi o serwis Belfast-Liverpool.

- Zapotrzebowania na powierzchnię ładunkową z Belfastu cały czas rośnie. Uważamy, że jest to niezbędne, by Stena Line dostarczyła niezbędną pojemność, a także częstotliwość, co sprawi, że ekspansja będzie nadal rozkwitać - powiedział Niclas Mårtensson, dyrektor zarządzający w Stena Line. - Stena Line będzie realizować operacje siedmioma jednostkami na trzech trasach z/do Belfastu, obsługując Cairnryan, Heysham i Liverpool, a wprowadzenie statku Stena Forerunner dostarczy większą pojemność oraz elastyczność, stanowiąc tym samym odpowiedź na zapotrzebowanie rynku.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3992 4.488
EUR 4.635 4.7286
CHF 4.5948 4.6876
GBP 5.3758 5.4844

Newsletter