Żegluga

Najnowszy nabytek Polferries, prom Nova Star, już wkrótce wyruszy w pierwszy regularny rejs w nowych barwach. Uruchomieniu nowej jednostki towarzyszy zakrojona na szeroką skalę kampania marketingowa.

Prom Nova Star już od kilku miesięcy przebywa w Gdańsku. Pozyskana na początku tego roku jednostka poddana została gruntownej modernizacji. Pierwotnie jej wejście na trasę planowane było na wiosnę. Przewoźnik zdecydował się jednak w końcu na zmianę terminu. Jak wyjaśnił operator, stało się tak ze względu na przedłużający się remont oraz konieczność dostosowania statku do wymogów obowiązujących na Bałtyku. Ostatecznie nowoczesną jednostkę będzie można zobaczyć na trasie już 25 czerwca. Właśnie wtedy statek wyruszy w pierwszy rejs na trasie Gdańsk-Nynäshamn. Wprowadzeniu jednostki na tę linię towarzyszy akcja informacyjna. Plakaty i billboardy informujące o uruchomieniu promu można spotkać np. na ulicach Gdańska

Prom Nova Star, który będziemy mogli podziwiać w barwach Polferries

nie jest jednostką nową, ale z drugiej strony warto podkreślić fakt, że ma zaledwie siedem lat. Zbudowany w 2011 r. statek został wyczarterowany przez polskiego armatora na dwa lata (ustalenia Portalu Morskiego), który zagwarantował sobie w umowie prawo pierwokupu tej jednostki po upływie wspomnianego okresu.

Jak podkreślił przewoźnik, Nova Star jest ważnym elementem realizacji nowej strategii.

„Prom ten był zaplanowany w strategii rozwoju spółki, jako kluczowy element, do momentu zrealizowania budowy nowej jednostki” - wyjaśnili w komunikacie przedstawiciele Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Dzięki pojawieniu się tego statku, promy PŻB z Gdańska do położonego w pobliżu stolicy Szwecji Nynäshamn będą odchodzić codziennie (podobnie będzie w przeciwnym kierunku). Do tej pory rejsy odbywały się co drugi dzień.

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i realizując ich słuszne postulaty, jednostka wprowadza zdecydowanie nową jakość świadczonych usług pomiędzy Polską a Szwecją” - możemy przeczytać w oświadczeniu armatora. „Pozyskanie promu pozwoli na sprostanie oczekiwaniom rosnącego rynku oraz będzie idealnym uzupełnieniem użytkowanego już promu Wawel, także ze względu na podobne parametry ładunkowe”.

Zbudowana w Singapurze Nova Star ma 161 metrów długości, a na pokład może zabrać 1215 pasażerów. Dysponuje też linią ładunkową o długości 2790 metrów (1575 dla pojazdów ciężarowych oraz 1215 dla pojazdów osobowych). Pasażerowie będą mieli do swojej dyspozycji kawiarnie, restauracje i sklepy. Odpowiednio zaaranżowaną przestrzeń do zabawy znajdą również najmłodsi pasażerowie.

0 "zgodnie z planem"
wypowiedź ministra gospodarki morskiej :)
28 czerwiec 2018 : 17:40 mama | Zgłoś
+1 Polferries oszukuje ludzi
Termin jest przesuwany co pare dni a promu jak nie ma tak nie ma. Tylko nowe daty wskakują co rusz na stronie Polferries. Co dziwne to ze mozna ten prom bukowac caly czas mimo ze prom nie kursuje. Nie tak dawno data byla 9/7 i mozna bylo bukowac juz na 10/7 az do dzisiaj bo wskoczyla nowa data 11/7
To jakis przekret i ktos powinien pozwac ich do sądu za to bo to jest oszustwo. Kase biorą a promu nie ma.
06 lipiec 2018 : 14:44 Bozena | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter