Żegluga

Skandynawia to kierunek, który warto obrać w 2018 roku. Nie dość, że interesujący pod względem przyrody i kultury, to jeszcze szybko i wygodnie można się tam dostać. Wystarczy przepłynąć Bałtyk jednym z promów Unity Line!

Na ruch pasażerski nastawione są dwie jednostki – Polonia i Skania, które kursują codziennie pomiędzy Świnoujściem a Ystad. Przewoźnik co roku przygotowuje zestaw ofert, który ma ułatwić podróżowanie do Szwecji, Danii i Norwegii. Jakie propozycje znalazły się w tegorocznych broszurach?

Szwecja z rabatem

Standardowo bilet w jedną stronę kosztuje od 195,50 zł dla pasażera pieszego i 427,80 zł dla zmotoryzowanego. Zniżki mają dzieci i młodzież, studenci oraz renciści i emeryci. Dzieci do lat siedmiu podróżują bezpłatnie. To jednak nie wszystkie opcje, które można wykorzystać, aby zaoszczędzić. Opłaca się podróżować w grupie, bowiem bilet dla dodatkowej osoby w pojeździe kosztuje już od 103,50 zł. Dla rodziców z dziećmi rozwiązaniem jest Pakiet Rodzinny (od 328 zł za osobę). W jego ramach otrzymujemy przewóz czterech osób i samochodu w obie strony oraz kabinę, która pozwoli wypocząć przed dalszą podróżą. 

Uprzywilejowani na promach są również rowerzyści i motocykliści. Dla fanów jednośladów przeznaczona jest oferta „Odkryj Szwecję na rowerze lub motocyklu”, która zapewnia przejazd tam i z powrotem, miejsce w kabinie oraz wyżywienie. Warto dodać, że przewóz rowerów jest bezpłatny także poza pakietem. A zdecydowanie warto odwiedzić naszych północnych sąsiadów dla pięknych widoków i sprawdzonych tras.

Do Danii na jednym bilecie

Najwygodniej do Danii jedzie się przez Szwecję. Najtaniej, korzystając z ofert „Bilet do Kopenhagi” i „Rejsy na Bornholm”, które obejmują koszty dojazdu na całej trasie. W obu przypadkach podróż zaczyna się od rejsu do Ystad, a potem pozostaje niespełna półtorej godziny drogi do celu. Do stolicy Danii dociera się bezpośrednim autobusem bądź samochodem. Na Bornholm z kolei łatwo dostać się katamaranem. Ceny pakietów? Bilet do Kopenhagi kosztuje już 219 zł w jedną stronę, a rejsy na Bornholm zaczynają się od 506 zł w dwie strony (aby podróż uprzyjemnić, do zestawu dorzucona jest kabina).

Najpierw prom, a potem… 

Hotel czy domek? Oba mają swoje zalety, a z rezerwacją może pomóc Unity Line. Jeśli w planach jest pobyt w mieście, słusznym wyborem jest hotel. W swojej ofercie przewoźnik ma obiekty na południowym wybrzeżu Szwecji: w Malmö, Helsingborgu, Göteborgu i Lund, a także w największych miastach Danii - Kopenhadze i Aarhus. Wybrane zostały ze względu na wysoki standard pokoi, doskonałą lokalizację i przyjazną obsługę, a dostępne są w ramach pakietu hotelowego (wraz z przejazdem promem i miejscem w kabinie).

Domki Novasol mają z kolei tę zaletę, że są usytuowane na łonie natury – w środku lasu, nad jeziorem bądź morzem. Blisko przyrody nie oznacza jednak bez wygód. Domki są wyposażone w sprzęt AGD i RTV, a wędkarze mogą liczyć nawet na łódź czy miejsce do oprawiania ryb. Rezerwując domek za pośrednictwem biura Unity Line, otrzymuje się dodatkowo 35% rabatu na bilety promowe i miejsce w kabinie w trakcie rejsu.

Wycieczki do Skandynawii

Znając Skandynawię na wylot, Unity Line co roku przygotowuje w pełni zorganizowane wyjazdy do najciekawszych jej rejonów. W tym roku jest to aż dwanaście propozycji, opierających się głownie na trasach wytyczonych przez Szwecję i Danię, ale jedna prowadzi aż do stolicy Norwegii.

Szwecja kojarzy się Polakom z kryminałami i słusznie! Miłośnicy powieści detektywistycznych ucieszą się z wyjazdu do Ystad, Fjällbacki i Lund, gdzie podążą szlakiem książkowych zbrodni. Ale Szwecja to także miasta z dobrym podejściem do historii (odrestaurowane zabytki, klimatyczne starówki) i nowoczesną architekturą. Razem z armatorem można zwiedzić m.in. Helsingborg, Göteborg i Malmö. Aby zaś poznać kraj od kuchni, trzeba pojechać do Kivik – krainy cydru i szarlotki.

Dania to oczywiście Kopenhaga i Bornholm, bo oba miejsca mają duży potencjał turystyczny. W tym roku doszły też dwie nowości. Jedna to wycieczka pod hasłem „Zamki nad cieśniną Sund”, druga „Stolice Danii wczoraj i dziś”. Obie zaplanowane w samym środku wakacji, mogą stać się ich urozmaiceniem. Na zakończenie sezonu propozycja wyjazdu na jarmarki świąteczne.

Informacje i rezerwacja

Więcej informacji na temat usług Unity Line można uzyskać na stronie www.unityline.pl. Aby zarezerwować miejsce na promie bądź zgłosić chęć wzięcia udziału w jednej z wycieczek, wystarczy skontaktować się z doradcą – telefonicznie (linia dla numerów stacjonarnych +48 801 989 771 i komórkowych +48 91 88 02 909) bądź mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.463 4.5532
EUR 4.6486 4.7426
CHF 4.6703 4.7647
GBP 5.4253 5.5349

Newsletter