Stocznie, Statki

Grupa Vard (grupa-córka koncernu Fincantieri) przekazała drugi ekspedycyjny statek wycieczkowy australijskiej firmie Coral Expeditions. Coral Geographer został zbudowany w Vard Vung Tau - stoczni w Wietnamie.

Projekt statku został opracowany przez Vard Design w Norwegii we współpracy z klientem. Coral Geographer, dostosowany do spersonalizowanych rejsów ekspedycyjnych w odległe i egzotyczne rejony Azji i Oceanii, ma 93,7 metra długości całkowitej, szerokość 17,2 metra, a na pokładzie pomieści 120 gości.

Ponad połowę powierzchni statku zajmują kabiny z przestronnymi, otwartymi balkonami. Wnętrza o wysokim standardzie wykończenia zdobią oryginalne dzieła sztuki pochodzące od rdzennych społeczności Australii.

To już drugi statek, który budujemy we współpracy z Vard. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników. Chcielibyśmy przekazać głębokie uznanie dla profesjonalizmu wszystkich pracowników Vard zaangażowanych w ten projekt - powiedział Mark Fifield, Dyrektor Generalny Grupy Coral Expeditions.

Wspólnie stworzyliśmy dwa doskonałe statki. Życzymy Coral Expeditions wszystkiego najlepszego i liczymy na współpracę w przyszłości - dodał z kolei Fredrik Hessen, Dyrektor Generalny Vard - Offshore and Specialized Vessels.

Dziewiczy rejs z pasażerami zaplanowano z Cairns w Australii pod koniec marca br.

AL, rel (Vard)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter