Stocznie, Statki

W środę, 1 lipca, wieczorem, z Gdańska wyholowano częściowo wyposażony śródlądowy statek wycieczkowy. Zbudowała go stocznia Centromost z Płocka, należąca do holenderskiej grupy Veka. Holownik Felis dostarczy jednostkę do stoczni w Holandii.

Zestaw holowniczy opuścił płocką stocznię 25 czerwca. W holenderskim porcie Delfzijl spodziewany jest 6 lipca.

Do Gdańska częściowo wyposażony statek wycieczkowy dotarł na holu jednej z najbardziej rozpoznawalnej jednostki śródlądowej w Polsce (z lądowiskiem i małym śmigłowcem na wyposażeniu) Alexander kapitana Jerzego Pielacińskiego.
W Gdańsku wycieczkowiec z Płocka spędził kilkadziesiąt godzin, przechodząc m.in. inspekcję Urzędu Morskiego mającą na celu sprawdzenie, czy nadaje się do bezpiecznej podróży morskiej jako obiekt holowany.

Statek został zamówiony przez armatora Nicko Cruises w holendeskiej grupie stoczniowej Veka, do której należy także płocka stocznia Centromost.

Statek Nicko Spirit przyjmie na swoje trzy pokłady 170 pasażerów przy 38-osobowej załodze.
Ma być eksploatowany na Renie. Menie i Mozeli.

Na pokładzie Nicko Spirit zaplanowano trzy restauracje, bibliotekę i sklep z pamiątkami, salon Panorama Lounge i bar z dużą werandą na dziobie. Wnętrza mają być przestronne i jasne, m.in. dzięki licznym przeszkleniom - zapewnia armator.

Wśród dostępnych na śródlądowym wycieczkowcu atrakcji i udogodnień dla pasażerów znajdzie się obszerny dział wellness i fitness (m.in. z sauną, jazuzzi) i pokład słoneczny.
Każda z kabin pasażerskich ma ok. 14 m² powierzchni.
Pomiędzy głównym, środkowym i górnym pokładem możliwe jest przemieszczanie się windą.

Nicko Spirit - charakterystyka podstawowa:
długość całkowita - 110,00 m
szerokość - 11,40 m
zanurzenie - 1,70 m

"Do tej pory specjalizowaliśmy się w jednostkach towarowych. To jest poszerzenie naszej oferty i możliwości. Sprawdziliśmy się i już wiemy, że jesteśmy w stanie podołać takim zamówieniom" - powiedział "Tygodnikowi Płockiemi" prezes Centromostu Krzysztof Małkiewicz.

Na załączonych zdjęciach Nicko Spirit na początku drogi, w Płocku oraz (na kadrze z kamery internetowej) przy marinie w Górkach Zachodnich.

PBS

Fot.: Centromost, webcam

 

 

Nicko Spirit - wizualizacje
Nicko Spirit w Górkach Zachodnich
Nicko Spirit w Płocku
Nicko Spirit
Nicko Spirit
Nicko Spirit
Nicko Spirit - wizualizacjeNicko Spirit w Górkach ZachodnichNicko Spirit w PłockuNicko SpiritNicko SpiritNicko Spirit
+10 Gratulacje
Gratulacje za statek 110 m długości , zbudowany na śródlądziu . Co to się porobiło , Szczecin też jest na śródlądziu , ale ma bliżej do morza i głębszą rzekę , a budują tylko łódki . To świadczy jak upadł przemysł stoczniowy w tym mieście . Ale wiadomo , że to "dzieło" ludzi , którzy do tej pory nie zostali rozliczeni i pociągnięci do odpowiedzialności . Może w końcu dosięgnie ich prawo i sprawiedliwość .
06 lipiec 2020 : 12:28 zmartwiony | Zgłoś
+1 Rozliczenia
Ja "nie bez kozery" proponuję rozliczyć wszystkich, którzy nam tak dogłębnie rozmontowali Socjalizm - ustrój dla pseudo-pobożnych nieudaczników, którzy winią za swoje porażki tych, którzy odnieśli sukces.
23 lipiec 2020 : 12:26 adi | Zgłoś
-4 Wycieczkowiec
Juz ci on przez przekop mierzei nie przeplynie ,za dlugi o 10 metrow.
08 lipiec 2020 : 12:51 Talboy | Zgłoś
+1 Statki wycieczkowe na Zachód...
...płyną, ale u Nas się nie zatrzymują. Ani po Wiśle, ani po Odrze nie pływają takie piękne statki jak ten wysłany do Holandii. Ktoś wie dlaczego?
23 lipiec 2020 : 12:28 adi | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.587 4.6796
EUR 4.6746 4.769
CHF 4.7834 4.88
GBP 5.5524 5.6646

Newsletter