Stocznie, Statki

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” SA, poinformowała, że z dniem 15 grudnia 2019 roku do czasowego pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki delegowano Tomasza Wendta, dotychczasowego wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej spółki.

Jednocześnie ogłoszono wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na wybór prezesa zarządu oraz członka zarządu ds. handlowych MSR „Gryfia” SA.

Artur Trzeciakowski, dotychczasowy prezes Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia, pozostaje w spółce na stanowisku dyrektora naczelnego.

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” SA powstała w wyniku połączenia dwóch zachodniopomorskich zakładów, które od września 2013 r., prowadzą działalność operacyjną jako jedna spółka. Stocznia posiada dwa zakłady produkcyjne, w Szczecinie i Świnoujściu. Początki działalności stoczni w Szczecinie sięgają początku lat pięćdziesiątych poprzedniego wieku.

rel (MSR „Gryfia”)

+8 Stal
Gdyby całkiem go wyrzucili to byłby dobry znak, pan grobarczyk ma złych doradców albo chce źle dla gryfii, pomysły które próbuje na siłę wprowadzic zmiota tę stocznie z powierzchni a amatorów odstrasza na lata, chaos i zgliszcza ten pan zafunduje gryfii, poza tym jest chyba najbardziej stronniczym prezesem od połączenia siłowego swinoujscia ze Szczecinem, oczywiście na korzyść tego drugiego, nie ma sCzescia do rządzących ta stocznia, poza Panem rozalskim wszystko to korporacyjni nominaci, ale może stocznia ma zbankrutowac i dlatego odwołuje się fachowego prezesa, bo otwarcie mówił jak jest? Panie Grobarczyk niech Pan pokaże jaja wreszcie i przegoni tych dyletantow co może i ładnie mówią ale szkodzą stoczni, czekamy na Pana ruch panie Ministrze
17 grudzień 2019 : 15:58 Marcela | Zgłoś
+6 FLO
jak tu z 3kierownikow calkiem odmiennych wydzialow(kadlubowy,maszynowy,dokowy)zrobic jednego i wprowadzi to na sile, cos co przez lata sie wypracowywalo i funkcjonowalo, pan artur wogole nie zwiazany z branza stoczniowa zrobi taka deformę jakiej branża nie widziała, oczywiscie nie konsultowal tego z tymi ktorzy siedza w tym od lat,on wie lepiej, prezes bardziej sie na takich głupotach skupil ktore na pewno nic dobrego nie przyniosą a wprowadza tylko zamęt i jeszcze utrudnia i tak ciezka prac. po co to?tu nie ma sztaplarek, polowa dzwigow zepsuta, brakuje dzwigowych,to są ważne sprawy,a nie jakis korporacyjny schemat oraganizacyjny wdraża, Panie Gróbarczyk,prosze to towarzystwo przegonic bo nigdy nic nie odbudujecie a beda tylko takie wynalazki bokami wyciagac co sie da, czemu zwolniliscie ludzi ktorzy zyli ta stocznią?ktory to juz prezes za waszej kadencji ilu jeszcze bedzie, tu potrzeba ludzi z branzy i stabilizacji
17 grudzień 2019 : 16:17 misiek | Zgłoś
-9 Opinia
Wiem jedno , Grobarczyk to porządny gość i żadne pomówienia tego nie zmienia. Dopiero teraz PIS zmienia na lepsze przemysł stoczniowy. PO tylko kradlo !!!!!
17 grudzień 2019 : 19:24 HenryHarry | Zgłoś
-3 Mgła owiła dzieci
Stocznie toną , gdyż od wielu lat przypadkowi ludzie majstrują według swoich organoleptycznych pomysłów. Stocznie toną , bo to są dwie odrębne stocznie , oddalone o 120 kilometrów . Jak ktoś tego nie rozumie , to te dwie stocznie są bez szans , to tak jak mówi Noblistka , jakbyś chciał otworzyć zamek źdźbłem trawy . Powinni się udać po nauki do Gdańska , do byłego Dyrektora Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu . Ale tego nie zrobią , bo to szczecin , a w nim już cały przemysł zamknęli , bo to szczecin .
19 grudzień 2019 : 22:15 Dzieci we mgle | Zgłoś
+2 Ruina And Polityka
Zarządzanie RAP (Ruina And Polityka) doprowadziło do takiej sytuacji że żadna restrukturyzacja i żaden nowych Prezes nie osiągnie żadnych innych rezultatów niż powiększenie długów. Zakładowi DJ przewodniczący - raperzy PIS (pseudo Solidarność ) dissują z raperami z SLD (pseudo OPZZ) z wzajemnością. Obydwoje z wzajemnością dissują się z Zarządami. Wywieszają teksty dissów na tablicach i robią koncerty na ZKZ-tach. Ta firma i jej kadra nie ma już nic wspólnego ze stocznią i budową oraz remontami jednostek. Jeżeli coś się robi, to robią to podwykonawcy, którym oczywiście zapłacą gdzież za rok.
24 grudzień 2019 : 13:11 Podatnik | Zgłoś
+2 c.d.
Niestety Model Zarządzania RAP jest powszechnie obowiązujący. Nowy Prezes nie musi się znać na budowie statków czy ekonomii lub zarządzaniu, może pić w pracy i kraść (to ostatnie to pod warunkiem, że będzie pamiętał też o spółkach DJ-ów partyjnych). Nie wolno mu jednak zrobić tylko jednej rzeczy, za którą wyleci w okresie krótkookresowym. PODWAŻAĆ I LUB CO GORSZA LIKWIDOWAĆ "MODEL ZARZĄDZANIA RAP". To nie jest niewybaczalne. Jak to zaakceptują to może się bujać i dorabiać latami naprawdę dużych kokosów. To kolejny szczeciński, przypadek beznadziejny.
24 grudzień 2019 : 13:12 Podatnik | Zgłoś
+2 c.d.
Tu ciągle raperzy "dissują" na ZKZ-tach i tablicach starą zgraną ale niestety aktualną płytę RAP. :-) .
24 grudzień 2019 : 13:30 Podatnik | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5747 4.6671
EUR 4.6511 4.7451
CHF 4.7981 4.8951
GBP 5.5199 5.6315

Newsletter