Stocznie, Statki

Jeden ze światowych liderów wśród dostawców i instalatorów wyposażenia wnętrz statków, głównie wycieczkowców, promów i superjachtów, Grupa MJM, rozszerza działalność w Pruszczu Gdańskim. Nowo otwarte biuro pełni rolę centrum projektowego i administracyjnego wspierającego kluczowe działania i projekty centrali firmy w Irlandii Północnej.   

Przemawiając na oficjalnym otwarciu biura, Gary Annett, Prezes Zarządu MJM Group, powiedział: "Grupa MJM ma długą i dobrą historie współpracy z Polską. Wielu naszych pracowników w Irlandii Północnej pochodzi z Polski i mamy tu rozbudowany łańcuch dostaw. Cieszymy się, że możemy otworzyć biuro w Pruszczu Gdańskim i umocnić nasze relacje z Polską."

"Grupa MJM odnotowała znaczny wzrost w ciągu ostatnich lat, zwiększając zatrudnienie i umacniając swój globalny zasięg", dodaje Annett. "W 2018 roku zwiększyliśmy zatrudnienie w Irlandii Północnej i otworzyliśmy biuro w Southampton w Anglii. Otwarcie oddziału w Polsce jest częścią naszych planów ekspansji i odzwierciedleniem zaangażowania w przyciąganie utalentowanych ludzi i budowanie solidnego łańcucha dostaw z Polski i innych krajów UE. W związku z faktem, że Wielka Brytania prowadzi negocjacje w sprawie Brexitu, Grupa MJM podjęła decyzję o rozszerzaniu globalnego zasięgu tak, aby zapewnić sobie dostęp do zasobów i umacniać pozycję lidera na globalnym rynku wyposażenia okrętowego."

Panu Annett towarzyszył burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, który z zadowoleniem przyjął plany ekspansji Grupy MJM.

"Cieszymy się, że Grupa MJM - firma, która od ponad 10 lat jest związana z regionem pomorskim, wspierając lokalny łańcuch dostaw - zdecydowała się na otwarcie stałego przedstawicielstwa w naszym mieście. Pruszcz Gdański, gdzie funkcjonuje Bałtycka Strefa Inwestycyjna, stał się jedną z najważniejszych w regionie lokalizacji dla inwestycji zagranicznych. Położony jest w pobliżu autostrady A1 i blisko międzynarodowego lotniska, co czyni nas bardzo atrakcyjną lokalizacją dla czołowych globalnych firm. Życzymy Grupie MJM wszelkich sukcesów w Polsce i na rynkach międzynarodowych."

Grupa MJM specjalizuje się w remontach, modernizacji,i renowacji - głównie wnętrz - statków wycieczkowych, promów i superjachtów oraz dostawach i instalacji wyposażenia wnętrz, oferując kompleksowe i gotowe ("pod-klucz") rozwiązania dla klientów z sektora morskiego i lądowego. Grupa MJM jest światowym liderem w branży wyposażenia statków i może poszczycić się wieloma realizacjami także dla największych na świecie statków wycieczkowych. MJM Group realizowała wystrój wnętrz ogólnodostępnych pomieszczeń pasażerskich na statkach m.in. takich armatorów, jak Celebrity, P&O, RCL, The World - Residensea, Carnival, Cunard, Costa Cruises, Holand America Lines, TUI Cruises, Stena Line, Irish Ferries, Scandlines czy Interislander.
W 2018 r. firma sfinalizowała swój pierwszy kontrakt w Chinach i ma w portfolio wiele projektów na rok 2019 i kolejne lata.

rel (Marta Grzyb / Invest in Pomerania

Fot.: Invest in Pomerania 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter