Stocznie, Statki

Nic nie wskazuje na to, by miały nastąpić jakiekolwiek opóźnienia, gdy chodzi o dostawę nowego promu dla Molslinjen. Mowa o powstającej w stoczni Rauma jednostce ro-pax, która będzie obsługiwała m.in. połączenie Rønne-Køge.

Dotrzymanie harmonogramu dostaw nowych jednostek jest bardzo ważne dla Molslinjen w kontekście uruchomienia przez tego operatora obsługi połączeń na Bornholm. Jednym z kluczowych promów będzie powstający w Finlandii prom, który zostanie wyznaczony do obsługi dwóch bardzo ważnych połączeń: Rønne-Køge oraz Rønne-Sassnitz. Druga z tych tras ma zostać przekształcona z sezonowej w obsługiwaną przez cały rok. Stoczni udało się nawet nieco wyprzedzić harmonogram budowy, wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku statek zostanie zwodowany.

- Budowa idzie bardzo dobrze i wszystkie terminy są dotrzymywane. Statek znajduje się jeszcze w doku, ale plan zakłada, że tuż przed świętami odbędzie się jego wodowanie - powiedział Jesper Maack z Molslinjen.

Więcej >>>

PromySkat.pl

0 Pani
Smutna to wiadomość bo przez wiele lat trasy te były obsługiwane przez przewoźnika lokalnego, bornholmskiego Faergen. Pływamy z rodziną na Bornholm od prawie 10 lat, od wielu lat pomocna dla nas jest firma promy-retravel.pl która obsługiwała połączenia promowe faergen, co będzie teraz? Szkoda, wielka szkoda...
06 grudzień 2017 : 13:46 Julia Żardecka | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter