Stocznie, Statki

Pierwszy po wojnie betonowiec powstaje w Szczecinie. Jednostkę pływającą o betonowym kadłubie budują w Szczecińskim Parku Przemysłowym pracownicy firmy Erbud.
To nie będzie statek, a platforma pływającego akademika. Stanie na niej dziewięć kontenerów mieszkalnych.

- To zlecenie duńskiej firmy - informuje Grzegorz Huszcz, prezes Szczecińskiego Parku Przemysłowego. - U nas powstaje tzw. betonowy pływak, czyli ta część, która jest w wodzie. Po zwodowaniu na platformie zostaną postawione modułowe kontenery.

Ostatni zbudowany w Szczecinie betonowiec stoi na mieliźnie Jeziora Dąbie. Zbudowali go Niemcy. Miał służyć do transportu benzyny syntetycznej produkowanej w fabryce w Policach. 

+7 Miszcz autopromocji
Rozczula mnie promocja SPP. Czy mamy rozumieć, że skoro autor napisał "w SPP" to głównym wykonawcą jest SPP ? Czy może powinno być jednak "na terenie SPP"?
Parę dni nazad widziałem artykuł (nie pomnę gdzie) o Centrum Obróbki Stali w SPP... Ciekawe tylko jak to "centrum" wygląda. Zainteresowani wiedzą... Najlepsze jest Centrum Transportu Wewnętrznego SPP...
Podsumowując - skończmy z tą dziennikarską żenadą na zasadzie Ctrl+C - Ctrl+V tylko zweryfikujmy nim coś napiszemy.
27 listopad 2015 : 14:35 obserwator | Zgłoś
-11 Brawo PIS
Brudzinski dotrzymuje słowa.W Szczecinie znowu budują statki. Tak trzymać PIS-owcy.
27 listopad 2015 : 23:18 wodnik | Zgłoś
+6 Myśl
Cytuję wodnik:
Brudzinski dotrzymuje słowa.W Szczecinie znowu budują statki. Tak trzymać PIS-owcy.

Trzeba być idiotą, nie znającym realiów, żeby to co dzisiaj się dzieje przypisywać PiSowi. Kontrakty na budowę negocjuje się miesiącami, przygotowania też trwają, a od wyborów ledwo miesiąc minął, a rząd dopiero się organizuje i wdraża do działania. Pierwsze efekty będą najwcześniej późną wiosną, albo latem 2016.
Zresztą to co się dzieje w SPP to zasługa Szczecina i naszych, szczecińskich ludzi, a nie żadnej partii, a już na pewno nie :wioskowego głupka Jojo Brudzińskiego".
28 listopad 2015 : 17:47 SSN | Zgłoś
-1 Aluzju nie paniał!
Ciężko myślisz chłopie, ale widać masz z tym kłopoty.
Jeżeli jakiś kloc z betonu uznajesz za sukces "naszych szczecińskich ludzi", to gratulacje.
Ja wolę przypisać ten sukces Brudzińskiemu, jako szczyt możliwości ich wyborczych obietnic.
30 listopad 2015 : 11:13 wodnik | Zgłoś
+12 betonowce
Małe sprostowanie do artykułu, w Szczecinie trwała tylko wykończeniówka, w 1942 r. w Niemczech powołany został specjalny wydział budowania statków z betonu – Sonder – ausschus Betonschiffbau. Produkcja na terenie dzisiejszej Polski została uruchomiona w Darłowie, a odpowiedzialna za budowę była spółka Schalenbau K.G. Dr Erach Luebert. Przy konstrukcji doków i samych statków wykorzystano robotników przymusowych – głównie Rosjan, ale także Polaków i Francuzów. W Darłowie skonstruowano ostatecznie cztery betonowce, a prace wykończeniowe prowadzono nad jednostkami nie tylko w Darłowie, ale także i w Szczecinie.
27 listopad 2015 : 17:30 eng | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter