Stocznie, Statki

- Oba statki zostaną w całości zbudowane i wyposażone w Stoczni CRIST SA – informują przedstawiciele spółki i w liście do naszego portalu proszą o sprostowanie zawartych w tekście „Statki dla fish-farming'u ze stoczni Crist SA" informacji.

Po pierwsze, jak piszą, Stocznia Solund nie bierze i nie będzie brała żadnego udziału w budowie tych jednostek. - W związku z tym, że podmiot ten nie nadzoruje naszej pracy na żadnym jej etapie, a nadzór nad budową prowadzą przedstawiciele armatora, DNV oraz kontrola jakości CRIST SA.

Stocznia Crist SA zakwestionowała również podaną przez nas wartość kontraktu, informując jednocześnie, że „nie udziela informacji dotyczących wartości podpisywanych przez nią kontraktów, z racji tego iż objęte są one tzw. „tajemnicą handlową”. Wyjaśniamy, że wartość kontraktu przytoczyliśmy w naszym tekście na podstawie powszechnie dostępnego w internecie, następującego źródła: http://salmongroup.no/aktuelt/2012/07/ewos-byggjer-ny-forbat/.

Przyjmujemy jednak do wiadomości prośbę Stoczni CRIST SA zarówno w tym, jak i wcześniej wymienionych punktach i uwzględniamy ją w zmienionej wersji tekstu „Statki dla fish-farming'u ze stoczni Crist SA".

+2 crist
Niech stocznia Krist poda ,, dochody " z jednostki Innowation bez ,, kreatywnej " księgowosci jeśli są tacy dokładni
01 marzec 2013 : 20:55 Guest | Zgłoś
+4 Jedni budują piękne wyposażone statki, a inni nie potrafią budować nawet gołych kadłubów
Innovation, to piękny produkt, lata świetlne do przodu przy takich stoczniach jak gdańska.
A ty co, przebierasz już nóżkami, żeby tylko zobaczyć upadek Crista? Oj, chyba się nie doczekasz. A jeżeli już piszesz o kreatywnej księgowości, to zaledwie 30 kilometrów od Crista jest taka sobie stocznia, gdzie dopiero uprawiają przez ostatnie lata kreatywną księgowość. Już niedługo o tym wszystkim się dowiesz, ciekawe Dajman co wtedy napiszesz.
01 marzec 2013 : 21:40 Guest | Zgłoś
-7 Redaktorzy weźcie się do roboty
Nie pierwszy raz Portal Morski daje tzw. doopy. Portal powinien przewodzić w przekazywaniu prawdziwych informacji na temat sytuacji polskiej gospodarki morskiej, inspirować do twórczej dyskusji, zamieszczać ciekawe wywiady........, a jak to wygląda, wstyd mówić. Ten wpis jest tego najlepszym przykładem. Dobrzy to chyba jesteście tylko w cytowaniu nieudaczników, którzy chcą wszystkich przekonać o tym, że nic się nie da zrobić, a w Polsce to najlepiej nie powinno się wcale budować statków.
01 marzec 2013 : 21:31 Guest | Zgłoś
+6 A mnie sie ten portal podoba
Ten nadęty wpis powyżej ewidentnie od konkurencji, która jest lata świetlne za wami. Argument o tajemnicy handlowej kontraktu jest śmieszny, skoro podaje go norweskie wiarygodne źródło, które dowiedziało się tego bezpośrednio u armatora. Po prostu w Norwegii nikt nie robi z tego tajemnicy, a pretensje o ujawnienie trzeba kierować do Norwegów. Zamiast się tak nadymać, trochę luzu panowie. Złość piękności szkodzi.
01 marzec 2013 : 22:12 Guest | Zgłoś
-4 znawstwo Autorów..
Panów teksty bardzo często zawierają nijakość informacji czyniąc wrażenie przypadkowego zlecenia Autorowi jakiegoś tekstu na temat Mu nieznany....
A juz szcytem jest ,że raczycie Panowie "przyjąć do wiadomości"....tak jakby PORTAL Panów był prywatną planszą do gry-zabawy w popołudniowym towarzystwie...
02 marzec 2013 : 09:22 Guest | Zgłoś
0 Ręce opadają :-((
jaki się czyta takie posty jak Pański. Proste pytanie, czy przytoczone źródło norweskie podaje prawdę pisząc o wartości kontraktu, czy kłamie? Prosta odpowiedź - tak, albo nie. Z tego, co napisała stocznia Crist w tej informacji, że : „nie udziela informacji dotyczących wartości podpisywanych przez nią kontraktów, z racji tego iż objęte są one tzw. „tajemnicą handlową” nie wynika, czy wartość kontraktu podana przez Norwegów jest prawdziwa, czy nie. Wynika tylko to, że Crist nie udziela informacji o wartości kontraktu. Niech Crist napisze wyraźnie, że podane źródło norweskie podało nieprawdziwą wartość kontraktu (o ile tak jest). Nie zrobił tego - zacytowana wyżej informacja jest niejasna. Zresztą może właśnie ma taka być. I co można zrobić w takiej sytuacji? Przyjąć ją do wiadomości, albo nie. Portal przyjął i podał stanowisko Crista oraz zmienił tekst pierwotny tak jak chciał tego Crist. Więc po co to całe śmieszne obrażanie autorów portalu i te złośliwości. Jak ktoś nie ma merytorycznych argumentów, to sięga po personalne. To jest bardzo polskie, niestety.
02 marzec 2013 : 20:52 Guest | Zgłoś
+1 Ale o co chodzi?
Przeczytałem tekst o statkach Crista, ten artykuł powyżej i te wpisy i nie rozumiem o co ta cała aferka. To normalne, że firmy nie chcą (a nawet często nie mogą) podawać do mediów wartości kontraktów i równie normalne, że dziennikarze dążą do zdobycia informacji, jak nie mogą się dowiedzieć tu, to szukają gdzie indziej i chwała im, jeżeli potrafią znaleźć, bo to jest ciekawe dla czytelnika, choć nie zawsze pożądane dla takiej czy innej firmy. Ale odkąd świat światem i odkąd media istnieją, zawsze tak było, jest i będzie, przecież od tego są dziennikarze. Pozdrowienia dla wersa i dla wszystkich :-)
02 marzec 2013 : 23:14 Guest | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter