Rybołówstwo

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Wejherowie, zapewnił przedstawiciela armatorów rybołówstwa (którzy mają zakaz połowu dorsza na Bałtyku), że w ciągu 3-4 tygodni dojdzie do spotkania między nimi a wiceministrem Gróbarczykiem. W trakcie spotkania dojdzie do uzgodnień rozwiązań - zapewnił premier.

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę spotkał się z mieszkańcami Wejherowa (woj. pomorskie). W spotkaniu zorganizowanym w szkole podstawowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego, uczestniczyło ok. 200 osób. Kilkoro z nich, po wystąpieniu premiera zadało mu pytania.

Jedną z takich osób był przedstawiciel sztabu kryzysowego Stowarzyszenia Armatorów Jachtów Komercyjnych i Sportowych. W trakcie wypowiedzi zarzucił premierowi, że strona rządowa nie podjęła z nimi jakiegokolwiek dialogu w celu rozwiązania ich sytuacji, czyli obowiązującego ich zakazu połowu dorsza we wschodniej części Morza Bałtyckiego.

Premier Morawiecki podkreślił, że są to regulacje europejskie.

Gdyby zależało to od Polski, to moglibyście łowić dorsze. My nie wprowadzamy zakazów - stwierdził.

Premier doprecyzował, że przedstawicielom Armatorów Jachtów Komercyjnych i Sportowych chodzi o to, "żeby państwo polskie pokryło część strat".

Mogę się zobowiązać, że dojdzie do spotkania z państwa organizacją w ciągu 3-4 tygodni, na najbliższej komisji i poprzez pana wiceministra Gróbarczyka doprowadzimy do tego, aby wyjaśnić to, co do tej pory zostało zrobione - tłumaczył.

Zapewnił, że "w krótkim czasie zrobimy to, co jest w mocy Państwa Polskiego".

My nie żałujemy środków tam, gdzie możemy i powinniśmy je przeznaczać - podkreślił Morawiecki.

Armatorzy domagają się w całości spełnienia warunków porozumienia zawartego w styczniu 2020 z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Zakładało ono m.in. możliwość złomowania jednostek, stworzenie osłony na czas opracowania przepisów przez ministerstwo i rekompensat dla załóg.

autor: Piotr Mirowicz
Fot. Shutterstock/Konrad Uznanski

 
-7 Obiektywizm odpłynął
Dlaczego Portal Morski potrafi tylko cytować słowa polityków PiS i szerzej polityków tzw. Zjednoczonej Prawicy i nie jest w stanie zdobyć się na własny komentarz i własną ocenę? Dlaczego staliście się częścią pisowskiej propagandy? Tego co piszecie zwyczajnie nie idzie już czytać.
24 lipiec 2022 : 05:30 Jato | Zgłoś
+31 *****j, dziadu.
Portal tvp.info dotarł do nagrania z 2013 r., na którym Paweł Graś, ówczesny rzecznik rządu Donalda Tuska oraz politycy PO rozmawiają na temat problemu ze ściągalnością VAT i działalnością mafii podatkowych. Absolutnie nie opłaca się już produkcji narkotyków, tylko VAT - mówi na nagraniu Graś.


wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/585477,af era-tasmowa-afera-podsluchowa-sowa-i-przyjaciele-p awel-gras-tasmy.html
31 lipiec 2022 : 16:09 Krótki | Zgłoś
-11 Dowód
Poniższy cytat to jednak dowód, że obecny Premier polskiego rządu jest jednak [treść usunięta, naruszenie par. 2 pkt. 4 Regulaminu oraz art. 226 par. 1 KK - moderacja] i nie ma pojęcia o czym mówi: "Gdyby zależało to od Polski, to moglibyście łowić dorsze. My nie wprowadzamy zakazów"
24 lipiec 2022 : 05:46 Gryf | Zgłoś
-19 Rząd, czy bezrząd?
Bo wszystkiemu jest winna UE, Niemcy i Tusk, podobno też Putin. Dlatego mamy putininflację, a nie pisinflację. Okazuje się, że premier Morawiecki i PiS za nic nie odpowiadają. Inną sprawą jest to, kto tak naprawdę jest premierem? Bo kto rządzi Polską nie jest przecież tajemnicą, tak jak to, że tym kimś jest Kaczyński.
24 lipiec 2022 : 10:44 Jato | Zgłoś
+29 Morawiecki w Wejherowie
"A my robimy wszystko, aby Polska była bezpieczna, polskie rodziny były bezpieczne. Będziemy bić się o każdą polską rodzinę, o każdą polską firmę. To jest zobowiązanie naszego rządu, rządu Prawa i Sprawiedliwości
– zakończył szef rządu."
27 lipiec 2022 : 19:37 Kolberger | Zgłoś
+65 Szwedzki rząd kasuje rybołówstwo paszowe na Bałtyku
"Zbyt długo dużym trawlerom przemysłowym pozwalano wywozić z morza ogromne ilości szprota i śledzia. Trałowanie zbliżało się coraz bardziej do lądu, całkowicie wypierając zrównoważone rybołówstwo przybrzeżne na małą skalę. Obecnie zasoby rybne znajdują się w bardzo krytycznej sytuacji – ekosystem Morza Bałtyckiego jest mocno zagrożony. Dorsz już się załamał, a szybki i powszechny spadek liczby szprota i śledzia zagraża teraz całemu ekosystemowi. Jeśli nie odwrócimy tego trendu, Morze Bałtyckie może wkrótce zostać całkowicie wyeksploatowane i pozbawione życia. Wtedy pozostają tylko zakwity glonów i meduzy. Jednak nadal trwa rybołówstwo przemysłowe.
Społeczności przybrzeżne tracą pracę i dochody i stają się zubożone. Podczas gdy wielkie trawlery przemysłowe czerpią ogromne zyski z całkowicie niezrównoważonych metod połowowych, które powoli zabijają nasz ocean."

.expressen.se/debatt/snart-ar-det-for--sent-att-radda-ostersjon/
28 lipiec 2022 : 12:40 Kapitan Morgan | Zgłoś
+22 Szwedzki rząd spełnia marzenia Marka Gróbarczyka
"– Sytuacja polskich rybaków na Bałtyku nie polepszy się w najbliższych latach. Aby można było odbudować zasoby, potrzebne są kompleksowe działania w zakresie ochrony środowiska, czyli ochrona dorsza, limity połowów, ograniczenie połowów przemysłowych – mówi agencji Newseria Biznes Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. – Z drugiej strony rybacy muszą jakoś funkcjonować. Niedopuszczalne jest, żeby polskie rybołówstwo zniknęło, bo natychmiast w jego miejsce pojawią się chociażby jednostki skandynawskie. Dlatego wdrożony przez nas program czasowego zawieszenia połowów, wsparcia i rekompensat dla rybaków ma za zadanie utrzymać możliwości połowowe, ale przede wszystkim zabezpieczyć funkcjonowanie przedsiębiorstw rybackich, które są małymi, rodzinnymi firmami."

expressen.se/debatt/snart-ar-det-for--sent-att-radda-ostersjon/
30 lipiec 2022 : 09:28 Zatokowy | Zgłoś
+35 Szwedzki rząd spełnia marzenia Marka Gróbarczyka
"– Bezwzględnie powinien zostać wdrożony kompleksowy program ochrony zasobów naturalnych na Morzu Bałtyckim. To jest dla nas podstawa – odbudowa gatunkowa morza, utrzymywanie korelacji, czyli oddziaływania gatunków, które są podstawą rozwoju strategicznego gatunku dorsza, zachowanie łańcucha pokarmowego, a więc odpowiednie zarządzanie w zakresie połowów pelagicznych, jak i połowów dorszowych. Z drugiej strony chcemy bezwzględnie ograniczyć połowy paszowe, przemysłowe, które mają najbardziej negatywny wpływ na zachowanie populacji dorsza – postuluje Marek Gróbarczyk."

expressen.se/debatt/snart-ar-det-for--sent-att-radda-ostersjon/
30 lipiec 2022 : 09:32 Zatokowy | Zgłoś
+126 Powoli się wszystko wyjaśnia, prawda?
Czy teraz już wiemy, dlaczego Wittbrodt z Rabczyńską blokowali konsultacje społeczne i spotkania z ministrem Kowalczykiem? Jedno przypadkowe spotkanie z normalnym premierem i wędkarze mają problem z głowy. a rybacy dalej mają od 2 lat zablokowane unijne fundusze przez kieszonkowców z departamentu, którzy chcieli wykończyć polskie rybołówstwo fałszując program operacyjny na wiosnę 2021.
24 lipiec 2022 : 10:52 Rybacki | Zgłoś
+105 Czy kolaborant i złodziej, który okrada własnych rybaków może być dobrym prezesem?
KPW-5602-60/2022

Na podstawie art.305 & 4 k.p.a. zawiadamiam, że w sprawie doprowadzenia w okresie od 2018 do 2022 roku we Władysławowie ul. Portowa w celu osiągnięcie korzyści majątkowej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym w postaci pieniędzy w różnych kwotach poprzez wprowadzenie w błąd poprzez bezpodstawne pobierani9e zaliczek na obsługę projektów unijnych przez Zrzeszenie Rybaków Morskich Organizacja Producentów na szkodę rybaków
05.07.2022 wszczęto dochodzenie o przestępstwo określone w art. 286 & 1 kk
Postępowanie prowadzi sier. szt. Mateusz Bank tel.-47-742-5313 a nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pucku
Jednocześnie informuję, że pokrzywdzonym przysługują uprawnienia wynikające z przepisów kodeksu postępowanie karnego.

Sier. szt Mateusz Bank
24 lipiec 2022 : 16:38 Krótki | Zgłoś
+44 Art. 286. - [Oszustwo] - Kodeks karny.
Art. 286. [Oszustwo]
§ 1.
Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
27 lipiec 2022 : 11:02 Krótki | Zgłoś
+51 Kłamstwo
Co spotkanie słychać tylko odpowiedź że w ciągu kilku tygodni lub 2 miesięcy a tak naprawdę gówno z tego jest. Za późno już jest. Kiedy był na to czas to nikt nie chciał strajkować, lepsza była zabawa w politykę, a i tak gówno z tego wyszło. Jaracie się obietnicami bez pokrycia. To poniżające...
28 lipiec 2022 : 04:45 Grzegorzmarkowski1985 | Zgłoś
+62 Święta racja,.
W przyszłym tygodniu decydujące spotkanie z kierownictwem ministerstwa, albo będzie tak jak u rolników albo blokada przekopu Mierzei Wiślanej 17 września. Pani dyrektor departamentu jest na urlopie do końca tego tygodnia.
28 lipiec 2022 : 09:16 Zatokowy | Zgłoś
-44 Praca
Grzesiu ile razy mam mówić zebys zajął się inną pracà.
Sezon jest. Kelneruj, sprzątaj,
Cokolwiek jak nie masz kasy to łap się każdej pracy a nie darmowa micha ci się śni
28 lipiec 2022 : 20:50 Sprawiedliwy | Zgłoś
+4 PRACA
W tej kwestii popieram Sprawiedliwego dwie lewe ręce, parcie do władzy po grzbietach rybaków ,obiecanki z kosmosu . Nie ufajcie temu gościowi JA zaufałem teraz jestem w DUPIE.
29 lipiec 2022 : 16:22 ust-47 | Zgłoś
+45 Wszyscy są w ciemnej dupie
a jak popierasz tego trola Sprawiedliwego to idź kelneruj i sprzątaj jak ci radzi a nie płacz tutaj to jest portal dla rybaków.
29 lipiec 2022 : 17:23 Krótki | Zgłoś
-42 Dla rybaków
Dla rybaków, a nie dla polityków, działaczy czy innych fałszywych karierowiczów w rodzaju Grzesia z Ustki, którego jedyną pracą jaką jeszcze potrafi wykonywać jest bezsensowne gardłowanie na spotkaniach. Mam wrażenie, że facet żyje tylko dzięki temu, że może pogadać i wydaje mu się, że ktoś go słucha. Cóż, każdy ma swoje kompleksy i swoje sposoby na podbudowanie ego.
29 lipiec 2022 : 20:23 Gryf | Zgłoś
+28 Krótki
Na prawdę jesteś krótki czytaj ze zrozumieniem .Chyba ,że to kolejny NIK Grzegorza Ch sam sobie daje plusy jak małe dziecko.
29 lipiec 2022 : 19:10 ust-47 | Zgłoś
+95 Pytanie podstawowe
Gdzie obiecana postojówka i program w wakacje?
29 lipiec 2022 : 19:43 Pan Kogito | Zgłoś
+86 O pieniądze rybackie należy się pytać Jacka Wittbrodta ze Zrzeszenia z Władka
To on odpowiada za rybackie fundusze jako szef Zespołu Doradczego do Spraw Rybołówstwa przy Ministrze Rolnictwa.
Telefon 58 674 06 75
29 lipiec 2022 : 21:10 Kapitan Morgan | Zgłoś
+75 Złodziejska agentura w środowisku rybaków
Z politykami wcześniej czy później damy sobie radę, nic tak jednak nie wku...rwia jak tworzona latami złodziejska agentura w środowisku rybaków. Powszechnie znane są organizacje i nazwiska, bez usunięcia tego nowotworu ze środowiska rybaków nigdy nie uda się tu zrobić normalności. System ten tworzony był przez wiele lat a jego celem były wyłącznie unijne fundusze rybackie, dlatego tak ciężko to wszystko idzie bo jest to ponadpartyjny system okradania rybaków i Unii Europejskiej z pieniędzy. Jak chcemy normalnie żyć, to musimy najpierw posprzątać ten gnój we własnej stajni.
30 lipiec 2022 : 11:11 Przybrzeżny | Zgłoś
+58 Hehe
Ostatnio w Darłówku, w hotelu Jan, "Wit z brodą" próbował wygłosić kazanie do rybaków, skończyło się to dla niego fatalnie.
Ale jak to mówią" napluj mendzie w twarz , to powie że deszcz pada"
31 lipiec 2022 : 09:00 Pan Kogito | Zgłoś
+54 Esbecka agentura
Komuniści często umieszczali swoich agentów w seminariach duchownych, po wykonaniu zadania albo po spaleniu takiego agenta był on często wykorzystywany później do innych zadań, np do rozkradania unijnych pieniędzy rybackich, tak też może być w tym przypadku.
31 lipiec 2022 : 11:58 Kapitan Morgan | Zgłoś
+51 Polskie rybołówstwo już u prezydenta Dudy
Pan Marek Szypulski

Szanowny Panie Radny

Potwierdzamy wpływ Pana e-maila z 21 czerwca 2022 roku nadesłanego na prezydencką skrzynkę poczty elektronicznej.

Uprzejmie informujemy, że z uwagą zapoznaliśmy się z jego treścią i przedstawionym przez Pana problemem dotyczącym polskiego rybołówstwa bałtyckiego. Rozumiemy Pana zaniepokojenie związane z trudną sytuacją w jakiej znajdują się polscy rybacy. Chcielibyśmy wskazać, że zawarte w korespondencji argumenty i postulaty prezentowane przez członków samorządu terytorialnego, stanowią istotny materiał, który w Kancelarii Prezydenta RP jest analizowany i traktowany jako ważny element dialogu społecznego. Celem dialogu jest natomiast zdefiniowanie konkretnych problemów, a następnie określenie roli i możliwości Prezydenta RP w ich systemowym rozwiązaniu.
03 sierpień 2022 : 09:09 Rybacki | Zgłoś
-17 Posikał się
Pan Radny posikał się ze szczęścia bo dostał odpowiedź, ale nie wie, że Kancelaria Prezydenta dziennie dostaje ileś podobnych listów i każdemu wysyła taką standardową odpowiedź.
07 sierpień 2022 : 07:31 Gryf | Zgłoś
+20 Nie zgadzam się z Tobą, myślę zupełnie inaczej
Gdyby nie tacy ludzie jak Marek Szypulski i jego kontakty to rybołówstwa już dawno nie byłoby w Polsce a tacy ludzie jak Tu byliby bankrutami w krainie denaturatu. Mafia, która obrosła rybackie fundusze unijne to nie są gówniarze z piaskownicy i radzili sobie dotychczas z ministrami kolejnych rządów, dlatego brawo Marek i tak trzymaj!
07 sierpień 2022 : 09:01 Zatokowy | Zgłoś
-3 A czyim agentem ty jesteś Kapitanie Morgan .
Obiecanki odwlekane z tygodnia na tydzień, robienie rybakom nadzieję ,tylko po to żeby do koryta. Teraz spodziewam się minusowych komentarzy cztery na pewno agenci ukrywają się pod kilkoma pseudonimami GRZEGORZU . H. Jak będzie trzeba wszyscy dowiedzą się więcej JAREK 47.
01 sierpień 2022 : 13:02 ust-47 | Zgłoś
+46 Rybacy przybrzeżni spotkają z ministrem Kowalczykiem
W najbliższym czasie rybacy przybrzeżni spotkają się na specjalnym spotkaniu z ministrem rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem, przedstawiona zostanie sytuacja w polskim rybołówstwie, uwagi i żądania do ministra rolnictwa należy kierować do przedstawicieli rybołówstwa przybrzeżnego.
05 sierpień 2022 : 17:57 Darłowo | Zgłoś
+26 Jasne
Spotkania to tylko mydlenie oczu żadnych pieniędzy rybacy nie dostaną bo oni nie maja z czego płacić w sejfie jest pusto więc będą odbywać się nadal spotkania pogaduchy i to tyle co mogą otrzymać rybacy
06 sierpień 2022 : 17:08 Knaga | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4642 4.5544
EUR 4.653 4.747
CHF 4.7383 4.8341
GBP 5.4224 5.532

Newsletter