Rybołówstwo

Francja uzyskała 93 proc. licencji połowowych, o które zwróciła się po brexicie do Wielkiej Brytanii - poinformował w poniedziałek sekretarz stanu ds. europejskich Clement Beaune. Dążymy do uzyskania jeszcze około 60 licencji - dodał.

Beaune wyraził zadowolenie z "postępów w negocjacjach" między Francją a Wielką Brytanią w sprawie licencji.

Po przyznaniu w sobotę francuskim rybakom przez stronę brytyjską 23 kolejnych licencji Francja uzyskała "93 proc. wymaganych licencji" - poinformował w stacji Cnews. "Do zdobycia jest jeszcze kilkadziesiąt, około 60 licencji" - dodał przedstawiciel francuskiego rządu.

W sobotę rybacy z regionu Hauts-de-France wyrazili rozczarowanie liczbą niezatwierdzonych jeszcze licencji, oceniając, że zostali "zaniedbani przez Komisję (Europejską)”. Regionalny komitet ds. rybołówstwa morskiego zapowiedział działania wymierzone w brytyjski import.

Z Paryża Katarzyna Stańko 

+23 Specjalne
A ja dostanę 50kg dorsza na cały rok i aż się wzruszyłem
14 grudzień 2021 : 07:48 Knaga | Zgłoś
+18 Za to polski minister będzie miał urwanie głowy
„ Dyrektor szczecińskiej ARiMR Jarosław Ł. w zamian za przyjęcie korzyści majątkowej podjął się wywarcia wpływu na pracowników Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w celu doprowadzenia do przyjęcia korzystnych zapisów w rozporządzeniu regulującym warunki i tryb przyznawania pomocy finansowej oraz wysokości stawek tej pomocy na realizację działań w ramach jednego z programów wspierających zrównoważone rybołówstwo” – podała prokuratura.

„Działania te doprowadziły do przyjęcia zapisów korzystnych dla określonego przedsiębiorcy” – zaznaczyła.
14 grudzień 2021 : 08:05 Zatokowy | Zgłoś
+12 Zależy który, Bartosik dostał 500 podpisów od rybaków i rozwiązał problem
A ten wcześniejszy nie miał tyle szczęścia.
14 grudzień 2021 : 22:11 Kapitan Morgan | Zgłoś
0 Rozwiązał?
Przypomnij mi, jaki to problem rozwiązał? Bo ryb dalej nie ma, kasy też nie ma, perspektyw nie ma. A już kilka tygodni po tym "rozwiązaniu" rybacy protestowali przeciw działalności tego "nowego, zmienionego, z rozwiązanym problemem" Departamentu.
Bo nie wmówisz mi, że rozwiązaniem problemu jet to, że żeby uciszyć niepokoje i odwrócić uwagę od realnych problemów jeden pan zmienił jedną ciepłą posadkę, na drugą, tak samo ciepłą, a pewnie spokojniejszą.
15 grudzień 2021 : 06:51 Gryf | Zgłoś
+4 Przynajmniej teraz wiadomo, do której prokuratury pisać, może do Brukseli?
A ciekawe co z poprzednimi przekrętami w agencjach?
"Taśma stawiała też w niekorzystnym świetle samego ministra Marka Gróbarczyka. Prezes rządowej agencji stwierdziła, że jej zdaniem szef resortu gospodarki morskiej popełnił błąd, biorąc do ministerstwa ekipę z czasów rządów PO-PSL. Zdaniem Marii Fajger, Gróbarczyk jest w sprawach programów rybnych "urabiany".
Dwa tygodnie po naszym spotkaniu z byłą wiceszefową ARiMR Tomasz Tereszkiewicz niespodziewanie przestał pracować w Agencji. Awansował - do Ministerstwa Gospodarki Morskiej, które teraz nadzoruje programy rybne. Funkcję sprawuje do dziś."

tylko-w-onecie/zatrzymania-urzednikow-arimr-wyludzenie-14-mln-zl/3h5d7yj
16 grudzień 2021 : 15:40 Kolberger | Zgłoś
+11 No i mamy
Teraz zacznie się dochodzenie czy w agencji nie było podobnych przypadków i program zacznie obowiązywać od 2024 roku sądząc po tempie działania naszych przedstawicieli
15 grudzień 2021 : 05:07 Grzegorzmarkowski1985 | Zgłoś
+20 Rozwiązanie problemu jest tylko jedno, ratowanie rybołówstwa
W styczniu muszą być wypłacone pieniądze dla rybaków bo ludzie nie mają już z czego żyć, przeprogramowanie starego programu, rozliczenie wszystkich funduszy unijnych od 2004 roku i stworzenie programu ratunkowego dla rybołówstwa na 6 lat trwania nowego programu, bez tego nikt już nie będzie w stanie zatrzymać rybackich protestów, szczecińska prokuratura udowodniła to co wszyscy od dawna wiedzieli, że rybacy nie tylko byli i są okradani, ale że elementem tego złodziejstwa było przestępcze zmienianie rozporządzeń a to jest już bardzo poważna sprawa. Jeżeli dodać, że temat ten jest ujawniany przez publiczną telewizję to znaczy że żadnej osłony politycznej tu nie będzie a my powinniśmy aktywnie w tym pomagać.

tvp.info/57425304/jaroslaw-l-zatrzymany-przez-abw-i-cba-to-byly-dyrektor-oddzialu-arimr-w-szczecinie
15 grudzień 2021 : 09:40 Rybacki | Zgłoś
-13 Kasa
Pieniędzy nikt nam nie da ot tak przecież zanim coś otrzymywaliśmy najpierw musieliśmy wnioski składać a to trwało miesiącami nim otrzymaliśmy jakieś ochłapy wiec nie liczymy na nic
15 grudzień 2021 : 11:39 Knaga | Zgłoś
+11 Którą z nich wolicie spotkać na plaży ?
dziennikzarazy.pl/14-12-witamina-slonca-nas-uratuj e/
16 grudzień 2021 : 16:28 balbin-a | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.463 4.5532
EUR 4.6486 4.7426
CHF 4.6703 4.7647
GBP 5.4253 5.5349

Newsletter