Rybołówstwo

Mowi Poland SA to nowa nazwa Morpolu. Nowa nazwa - Mowi - funkcjonuje już we wszystkich biurach i zakładach norweskiej organizacji Marine Harvest, do której należy ustecki zakład.

Morpol SA rozpoczął kilkutygodniowy proces zmiany nazwy na Mowi Poland SA. Zarząd spółki zdecydował o zmianie nazwy usteckiego giganta przetwórstwa łososia w ślad za zmianą nazwy norweskiej spółki Marine Harvest, której częścią jest Morpol. Norweska firma od 1 stycznia 2019 r. operuje na całym świecie już pod nazwą Mowi.

- W pierwszej połowie br. Mowi planuje wprowadzić na rynek nową markę o takiej samej nazwie, MOWI. Produkty pojawią się w pierwszej kolejności w Polsce. Biorąc pod uwagę plany rozwoju związane z MOWI, firma zdecydowała, że wprowadzenie nowej marki połączy ze zmianą nazwy całej organizacji - powiedział John-Paul McGinley, członek zarządu Mowi Poland SA.

Produkty MOWI będą wytwarzane w usteckiej fabryce Mowi Poland SA. Dla zakładu oznacza to wydzielenie specjalnej strefy produkcyjnej oraz stworzenie zespołu w dziale produkcji, który będzie odpowiadał za produkty MOWI. Wprowadzenie marki premium do usteckiej fabryki to dla zakładu ogromny prestiż, ale i odpowiedzialność oraz nieustanne dbanie o wysokie standardy produkcji.

- Dla każdej firmy naturalną tendencją jest dbanie o produkty, klientów i konsumentów. Dla nas „care” oznacza o wiele więcej. Dbamy o nasze ryby na każdym etapie ich hodowli, a jako globalna firma czujemy także odpowiedzialność za stan naszej planety, dlatego realizujemy ideę Niebieskiej Rewolucji. Będąc dużym pracodawcą, chcemy dbać o pracowników, a jako członek lokalnej społeczności, być aktywnym partnerem dla podmiotów tworzących małe ojczyzny. Firma chciałaby, aby również pracownicy zaangażowali się w realizację idei dbałości, wyrażanej jako troska o produkty, swoich współpracowników i miejsce pracy – mówi Teis Knudsen, prezes zarządu Mowi Poland SA.

Obecnie Mowi Poland SA zatrudnia ponad 4000 pracowników i produkuje w 7 zakładach produkcyjnych w 3 lokalizacjach - w Duninowie, Lęborku oraz Strzelinie. Ponadto w Gdańsku mieści się siedziba Mowi Central Europe - centrum zarządzające sprzedażą oraz dystrybucją produktów w szeregu krajów europejskich, jak np. Szwecja, Polska, Czechy, Niemcy, Austria, Szwajcaria czy Włochy. W Gdańsku działa również, utworzone we wrześniu 2017 r., Centrum Wsparcia Biznesowego firmy zatrudniające ponad 120 wysokiej klasy specjalistów. Ustecki zakład Mowi Poland SA każdego dnia produkuje ok. 500 000 zdrowych i smacznych posiłków, które wysyła do klientów na czterech kontynentach.

rel (Mowi Poland SA)

+1 Ciekawe jak będą wyglądały nowe podatki?
https://www.youtube.com/watch?v=L1D75NhRyTA
07 marzec 2019 : 12:41 Trucizna | Zgłoś
+5 WYGRANA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM
Jest dobrze! Tak więc, już po głosowaniach w Komisji Rybołówstwa (PECH) w kwestii ostatecznej wersji EFMR (Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego).

Nie przeszły poprawki sprawozdawcy z EPP G. Mato w kwestii nowej definicji „statku przybrzeżnego na małą skalę” („small-scale coastal fishing”).
Obecnie - w oczekiwaniu na głosowania na sesji plenarnej w Strasburgu 7 kwietnia.
07 marzec 2019 : 23:38 Łodziowy HEL
08 marzec 2019 : 21:40 Łodziowy HEL | Zgłoś
+3 Poseł Hoc załatwił sprawę, brawo !
"Zatem, jak dotąd pozostaje pierwotna definicja KE, tj. „łodziowe rybołówstwo przybrzeżne” oznacza połowy prowadzone przez statki rybackie o długości całkowitej poniżej 12 metrów, niekorzystające z narzędzi ciągnionych wymienionych w art. 2 pkt 1 rozporządzenia Rady (WE) nr 1967/200626, a także połów z brzegu oraz zbiór skorupiaków, mięczaków i innych bezkręgowców morskich”.

[link usunięty]
09 marzec 2019 : 11:38 Śprot | Zgłoś
+1 nie badz smieszny
to ze ktos sobie uzurpuje prawo do czegokolwiek nie znaczy ze sie do tego przyczynil. sa wieksi gracze na rynku
09 marzec 2019 : 12:54 wojak | Zgłoś
+10 Hoc głosował i walczył jak trzeba
i to wystarczy, zobacz sobie jak głosowali ci z Platformy.
09 marzec 2019 : 14:56 Sonda | Zgłoś
-11 Wybirt
W maju wybory i zrobił wszystko żebyś tak myślał. Co zrobił w poprzednich latach? Co może jeden poseł? Ilu ich trzeba żeby przepchnać taką sprawę? Na ile był to realny problem, a na ile wykreowany na potrzeby kampanii?
09 marzec 2019 : 18:12 Rybak Stary | Zgłoś
-1 micra26@wp.pl
trzeba im przyznać, że tego swojego łososia MOWI mają cudownego...
22 kwiecień 2019 : 21:12 meg | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter