Prawo, polityka

W odpowiedzi na Państwa liczne zapytania oraz prośby poniżej przedstawiamy pakiet usług prawnych, który ma celu ustalenie sytuacji prawnej marynarza i jego rodziny w związku z pandemią koronawirusa (Covid-19).

Obecna sytuacja zaskoczyła cały Świat oraz środowisko marynarskie licznymi komplikacjami i wyzwaniami. Sytuacji nie poprawia również bardzo duża dynamika i zmienność w relacjach marynarz-agencja, marynarz-armator lub marynarz-organy państwowe. Marynarze i ich rodziny są niestety w większości sytuacji pozbawieni wsparcia państwa oraz rzetelnej informacji.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom przygotowaliśmy pakiet usług prawnych dla marynarzy i ich rodzin, który ma na celu ustalenie, zabezpieczenie i w miarę możliwości zoptymalizowanie ich sytuacji prawnej związanej z Covid-19.

Poniżej przykładowy zakres analizy:

1) Czy marynarz lub jego rodzina mogą skorzystać z tarczy antykryzysowej?
2) Marynarz wracający do domu, a obowiązkowa kwarantanna w Polsce. Czy marynarz i jego rodzina będą nią objęci? Czy w każdym przypadku marynarz jest objęty kwarantanną?
3) Analiza dostępnych regulacji/ograniczeń wprowadzanych przez Państwa UE w związku z pandemią koronawirusa (w szczególności ograniczeń w przemieszczaniu się).
4) Dopuszczalność modyfikacji systemu podmian załogowych, w tym dopuszczalność wydłużania/skracania kontraktów przez armatorów.
5) Wypłata wynagrodzenia w sytuacji przebywania marynarza na przymusowej kwarantannie.
6) Wynagrodzenie marynarza pozostającego w domu w związku z zawieszeniem podmian.
7) Dopuszczalność i legalność obniżenia wynagrodzenia marynarza przez armatora w związku z pandemią Covid-19.
8) Ewentualne zakażenie się koronawirusem przez marynarza a odpowiedzialność armatora/pracodawcy. Jakie ewentualnie roszczenia przysługują marynarzowi lub jego rodzinie?
9) Zapewnienie bezpieczeństwa na statku, jako podstawowy obowiązek armatora/pracodawcy. Na ile armator realizuje ten obowiązek w danym przypadku.
10) Czy marynarzowi przysługują jakieś dodatkowe świadczenia w związku z pracą na statku w czasach pandemii Covid-19?
11) Jak kształtuje się sytuacja ubezpieczeniowa (system zabezpieczenia społecznego) marynarza w związku z pandemią Covid-19?
12) Czy i na jakich zasadach może dojść do „zerwania” kontraktu z armatorem lub przez armatora? Z uwagi na bardzo duży stopień zindywidualizowania poszczególnych spraw prosimy zainteresowanych o przesyłanie w miarę możliwości jak najdokładniejszych opisów sytuacji wraz z niezbędnymi dokumentami m.in. zatrudnienia.

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wynagrodzenie Kancelarii jest ustalane każdorazowo indywidualnie w zależności od zakresu analizy. Wynagrodzenie to ma charakter ryczałtowy.

www.kancelaria-gdynia.eu

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2534 4.3394
EUR 4.6388 4.7326
CHF 4.6631 4.7573
GBP 5.221 5.3264

Newsletter