Porty, logistyka

Redakcja Wprost nagrodziła firmy, samorządy i wybitne osobistości z regionu. Wśród laureatów znalazł się Port Gdańsk. Otrzymał Orła „Wprost” w kategorii Inwestycje w regionie. Nagrodę odebrał Łukasz Malinowski, prezes ZMPG S.A.

Tegoroczna, siódma edycja poświęcona była innowacjom, które są kołem napędowym gospodarki. Uroczystość wręczenia Orłów „Wprost” otworzył Marcin Horała, sekretarz stanu w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej.

Pomorze jest regionem wyjątkowym. Zespół portów w Trójmieście jest obecnie najważniejszym punktem wpięcia polskiej gospodarki do międzynarodowego systemu – mówił podczas gali otwarcia.

W kategorii „Inwestycje Regionu” statuetkę przyznano portom Gdańsk i Gdynia.

Port Gdańsk jest najszybciej rozwijającym się portem europejskim ostatniej dekady, drugim portem na Bałtyku, ale pierwszym w przeładunkach kontenerów. To organizm, przez który każdego roku przechodzą dziesiątki milionów ton towarów. Wiele firm polskich jak i zagranicznych ulokowało tu swoje biznesy. Co ich przekonało by właśnie w Porcie Gdańsk zainwestować? Doskonała infrastruktura dostępowa, zarówno od strony wody jak i lądu. W ciągu kilku ostatnich lat, wartość inwestycji w Porcie w Gdańsku przekroczyła 7 mld zł, a w planach są kolejne projekty.

Nasze porty są oknem na świat Europy, Azji i Transatlantyku. Łączymy główne kanały dostaw, budujemy drogi zaburzone przez konflikt na Ukrainie. Liczą na nas Ukraińcy, którzy transportują przez polskie porty swoje zboże. Liczą na nas wszyscy mieszkańcy Polski, do których trafia transportowany za naszym pośrednictwem węgiel. Bez portów nie ma polskiej gospodarki – mówił na gali Orłów „Wprost” Łukasz Malinowski, prezes Portu Gdańsk.

Orły „Wprost” to nagroda dla tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Nagradzani są firmy, które wywodzą się z regionu, a działają w całej Polsce i na świecie, wójtowie gmin, prezydenci miast oraz marszałkowie województw, którzy skutecznie wykorzystują środki europejskie. Doceniani są też lokalni działacze społeczni i ambasadorowie regionu. Symbolem wyróżnienia stało się godło Państwa Polskiego – wizerunek Orła Białego – które wisiało w siedzibie Prezydenta i Rządu II RP od roku 1945 w Londynie.

rel (Port Gdańsk SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.1237 4.2071
EUR 4.4277 4.5171
CHF 4.5592 4.6514
GBP 5.1538 5.258

Newsletter