Porty, logistyka

W nocy z poniedziałku na wtorek zamknięty będzie tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku. W tym czasie drogowcy będą prowadzili prace serwisowe.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Magdalena Kiljan, w nocy z poniedziałku na wtorek zamknięte będą obie nitki tunelu pod Martwą Wisłą. "W obu rurach tunelu w godz. od 22 do 6 wykonywane będą prace serwisowe" - wskazała.

Kierowcy będą mogli skorzystać w tym czasie z objazdu ulicami: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie i Elbląska. Informacja o zamknięciu będzie wyświetlona na tablicach zmiennej treści.

Inspektorka gdańskiego magistratu Paulina Chełmińska poinformowała, że w związku z zamknięciem tunelu nastąpią utrudnienia w funkcjonowaniu linii autobusowej 158 i 258

Kurs autobusu linii 158 o godz. 22.22 z Wrzeszcza PKP 05 w kierunku Stogów, od przystanku "Stadion 05" do przystanku "Sucharskiego 04", wykonany zostanie objazdem ulicami: Marynarki Polskiej - Jana z Kolna - Wały Piastowskie - Podwale Grodzkie - Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie - Elbląska - Sucharskiego - Budzysza i dalej po stałej trasie.

Chełmińska wskazała, że na trasie objazdowej obowiązują jedynie przystanki "Dworzec Główny" oraz "Brama Wyżynna".

Ponadto, kurs autobusu linii 258 o godz. 22.13 z przystanku "Stogi 08" w kierunku Wrzeszcza PKP, od przystanku "Kaczeńce 03" do przystanku "Stadion 06", również będzie wykonany objazdem. Autobus pojedzie ulicami: Budzysza (na wprost, z obsługą przystanku "Sucharskiego 03") i zawróci na most wantowy - następnie Sucharskiego - Elbląska - Podwale Przedmiejskie - Okopowa - Wały Jagiellońskie - Podwale Grodzkie - Wały Piastowskie - Jana z Kolna - Marynarki Polskiej - Płażyńskiego i dalej po stałej trasie.

Na trasie objazdowej obowiązuje jedynie obsługa przystanków: "Sucharskiego", "Brama Wyżynna" oraz "Dworzec Główny".

Tunel pod Martwą Wisłą jest częścią Trasy Słowackiego łączącej gdańskie lotnisko z portem morskim. Pozwala na pokierowanie ruchem dużych ciężarówek tak, by omijały one centrum Gdańska. Tunel został oddany do użytku w kwietniu 2016 r. Ma 1,4 km długości.

Piotr Mirowicz 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.9354 5.0352
EUR 4.8081 4.9053
CHF 5.0276 5.1292
GBP 5.4201 5.5295

Newsletter