Porty, logistyka

Zarząd Morskiego Portu w Kołobrzegu w połowie lipca ponownie zaprosił do współpracy firmy i podmioty zainteresowane zagospodarowaniem powierzchni w ramach inwestycji planowanej do realizacji na terenach portowych.

Poprzednie postępowania w tej sprawie nie przyniosły pozytywnego efektu.

Przedmiotem inwestycji jest budowa terminalu pasażerskiego w Porcie Kołobrzeg, w ramach którego planuje się umiejscowić lokale z przeznaczeniem na działalność handlowo-usługową. Celem głównym inwestycji jest, obok zapewnienia możliwości obsługi strumienia pasażerów, upiększenie okolicy, stanowiącej wizytówkę miasta i jego reprezentatywny fragment.

Teren inwestycji zlokalizowany jest przy ul. Portowej i Towarowej - w bardzo atrakcyjnej pod względem turystycznym części miasta, z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo głównego ciągu komunikacyjnego prowadzącego do latarni morskiej. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosić będzie ok 3 tys. metrów kwadratowych. Budynek składać ma się z dwóch kondygnacji.

Aktualnie trwają analizy przedrealizacyjne, które w rezultacie mają dać odpowiedź na pytanie o najbardziej optymalny kształt projektu w największym stopniu zaspokajający potrzeby Miasta, jego mieszkańców, ale także późniejszych najemców.

rel (ZMP Kołobrzeg)

Fot.: ZMP Kołobrzeg

Lokalizacja planowanego terminalu pasażerskiego w porcie Kołobrzeg
Port Kołobrzeg
Lokalizacja planowanego terminalu pasażerskiego w porcie KołobrzegPort Kołobrzeg
+2 Analizy przdrealizacyjne
Cze podobne badanie przeprowadza sie w porcie Elblag??
20 lipiec 2021 : 11:10 Mirek Bochinski | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter