Porty, logistyka

Trasa S6 ma łączyć Szczecin z Trójmiastem. GDDKiA wybrała wykonawców projektu i budowy dwóch odcinków S6 między Słupskiem a Lęborkiem. Trasę Bobrowniki-Skórowo zrealizuje za 283,1 mln zł konsorcjum z liderem Aldesa Construcciones Polska. Firma PTU Intercor zajmie się za 344,4 mln zł odcinkiem Skórowo-Leśnice.

O wyborze najkorzystniejszych ofert na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S6 między Słupskiem a Lęborkiem poinformował w piątek rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad Piotr Michalski.

Blisko 13-kilometrową trasę Bobrowniki-Skórowo zaprojektuje i wybuduje konsorcjum z liderem Aldesa Construcciones Polska, które było jednym z sześciu oferentów. Zobowiązało się ono wykonać zadanie za 283,1 mln zł. Ma to być dwujezdniowa "ekspresówka" z węzłami Rzechcino i Skórowo oraz infrastrukturą towarzyszącą.

11-kilometrowy dwujezdniowy odcinek Skórowo-Leśnice zrealizuje firma PTU Intercor wybrana spośród ośmiu oferentów. Zadanie obejmuje także budowę węzła Leśnice oraz infrastruktury drogowej.

"Oferta opiewa na 344,4 mln zł wraz z deklaracjami przedłużenia okresu gwarancji jakości o pięć lat oraz skrócenia terminu realizacji kontraktu o trzy miesiące" - poinformował Michalski.
Przedstawiciel GDDKiA w Gdańsku dodał, że postępowania przetargowe obejmują odcinki drogi ekspresowej S6 realizowane po decyzji rządu o przeznaczeniu dodatkowych środków z budżetu państwa na budowę tej trasy.
"Łącznie w przetargach jest pięć odcinków S6 między obwodnicą Słupska a Bożympolem Wielkim o długości ok. 72 km" - zaznaczył Michalski.

W III kw. 2021 r. ruszą przetargi na odcinki S6 od Koszalina (woj. zachodniopomorskie) do obwodnicy Słupska (woj. pomorskie), dla których są już sporządzone projekty budowlane.

Obecnie w budowie są trzy odcinki drogi ekspresowej S6 o długości ok. 41 km między Bożympolem Wielkim a Gdynią. Natomiast na wstępnym etapie realizacji znajdują się dwa odcinki Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej o długości ponad 32 km. Umowy z wykonawcami na ich projekt i budowę zostały podpisane 16 kwietnia br. Z kolei 20 kwietnia wybrana została najkorzystniejsza oferta w przetargu na drugą jezdnię obwodnicy Słupska w ciągu S6.

Całość trasy S6 w Pomorskiem i Zachodniopomorskiem będzie oddana do ruchu w 2025 r. Do dyspozycji kierowców, łącznie z już istniejącymi odcinkami, będzie prawie 200 km drogi ekspresowej. 

Inga Domurat 

Mapa: GDDKiA 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter