Porty, logistyka

C.Hartwig Gdynia SA, jeden z wiodących podmiotów polskiego rynku transportu, spedycji i logistyki, uruchomi na początku maja br. magazyn. Obiekt położony jest na terenie Pomorskiego Centrum Logistycznego (PCL), w bezpośrednim sąsiedztwie terminala DCT Gdańsk SA. 

"Usługi logistyczne i magazynowe, na polskim rynku rozwijają się w imponującym tempie. Otwarcie przez nas kolejnego magazynu podkreśla naszą obecność w najważniejszych punktach infrastruktury logistycznej kraju i pozwala nam, na wzmocnienie pozycji firmy na rynku." - powiedział Marek Kearney, dyrektor ds. projektów logistycznych C.Hartwig Gdynia SA.

Powierzchnia, którą będzie zajmował gdyński Hartwig to 5200 m², z czego około 5050 m² stanowić ma strefa magazynowa, a około 150 m² biurowa.
Obiekt zostanie wyposażony w regały wysokiego składowania, 8 bram rozładunkowych typu cross dock oraz jedną bramę "0", umożliwiającą wyjazd z ładunkiem na zewnątrz i załadunek "od boku".
Magazyn będzie spełniał warunki na składowanie towarów objętych kontrolą sanitarną i weterynaryjną, w całości również zostanie objęty procedurą GMP+. Dodatkowo, zaplanowano wdrożenie dedykowanego systemu klasy WMS do zarządzania całością procesów magazynowych.

"Po przeprowadzeniu analizy dostępnych powierzchni magazynowych, w lokalizacjach, którymi byliśmy zainteresowani, czynniki takie jak: bezpośredni dostęp do terminala, rozwinięta infrastruktura komunikacyjna, dostęp do portu tak w Gdańsku, jak i w Gdyni oraz dobre warunki PCL, przesądziły o wyborze właśnie tej inwestycji." - dodał Michał Koziński, kierownik działu logistyki magazynowej.

rel (C.Hartwig Gdynia SA)

Nowy magazyn C.Hartwig Gdynia w Gdańsku
Nowy magazyn C.Hartwig Gdynia w Gdańsku
Nowy magazyn C.Hartwig Gdynia w GdańskuNowy magazyn C.Hartwig Gdynia w Gdańsku

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter