Porty, logistyka

Po modernizacji o połowę poprawi się przepustowość torów dojazdowych do portów w Gdańsku i Gdyni, co spowoduje, że pociągi będą jeździć szybciej i przewozić więcej towarów - zapowiada prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. Jak dodał, gotowe tory mają być oddane za 30 miesięcy.

"W ramach modernizacji linii kolejowych, modernizujemy korytarze towarowe, biegnące przez całą Polskę na południe Europy. Będziemy modernizować linię 201 - bardzo istotna - z Bydgoszczy do Trójmiasta. Odbudujemy linię, która była wybudowana w latach 1927-1933 i która po wojnie praktycznie przestała istnieć. Prowadzony jest tam bardzo sporadyczny ruch pociągów. My tę linię również mamy na końcowym etapie projektowania i dzięki temu znacznie poprawimy dojazd do portów morskich w Gdyni, również w Gdańsku, odciążając również linię od Bydgoszczy do Gdańska w ruchu pasażerskim" - powiedział Merchel na konferencji prasowej.

Jak mówił, dzięki modernizacji poprawi się efektywność pociągów, przekładająca się m.in. na czas przejazdu, oraz nacisku na oś. Dodał, że "pełne naciski do 22,5 tony na oś będą dla wszystkich wagonów na wszystkich modernizowanych odcinkach linii".

"To powoduje, że po pierwsze będziemy jeździć szybciej, będziemy przewozić więcej towarów. Około 50 proc. poprawi się przepustowość tych torów dojazdowych do portów. Czyli 50 proc. pociągów będzie mogło więcej dojechać i wyjechać. I one będą jeszcze o większej ładowności. To pokazuje, że modernizacja portów jest tym końcowym elementem, ale równocześnie wpisuje się w cały cykl modernizacji liniowych w kraju" - tłumaczył prezes PKP PLK.

Jak wskazał, modernizacja jest możliwa dzięki aktualizacji Krajowego Programu Kolejowego. Dzięki temu uzyskano dodatkowe środki na modernizację portów.

"Mamy tu trzech wykonawców na trzech różnych umowach. Deklarują oni, że ten termin jest realny. (...) Za 30 miesięcy spotykamy się tutaj i mówimy: otwieramy możliwości dojazdowe do portów i poprawiamy parametry" - powiedział.

autor: Aneta Oksiuta, Anna Kisicka

0 Trele morele
Jeżeli obok stoi taki "specjalista" od inwestycji to jak nic wszystko będzie na czas, tak jak prom "wybudowany" w Szczecinie gdzie "specjalista" wbijał pierwsze nity pod "stępkę".
25 czerwiec 2019 : 06:02 JanKowalski | Zgłoś
0 Haha
Hahaha tak się poprawi jak budowa promu w Szczecinie??? Banda kłamców na czele z Panem Pinokio Morawieckim!
25 czerwiec 2019 : 20:42 Miecz Prawdy | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter