Porty, logistyka

Statek organizacji Proactiva Open Arms z podjętymi przed tygodniem z morza 87 migrantami z Maroka, w tym 12 dzieci, przybył w czwartek za zgodą hiszpańskiego rządu do portu Algeciras na południu kraju. Wcześniej nie zgodziły się go przyjąć władze włoskie.

Uchodźcami zajmie się personel nowo utworzonego i otwartego w czwartek na terenie portu w Algeciras Centrum Opieki Tymczasowej. Wobec tych osób - podaje hiszpańska agencja EFE - zastosowane zostaną te same zasady postępowania, co w stosunku do migrantów docierających z Maroka do wybrzeży Hiszpanii na łodziach i pontonach.

Hiszpańska organizacja pozarządowa Proactiva Open Arms nie zdołała w poprzedni czwartek uzyskać zgody włoskich władz na zawinięcie statku z migrantami do portu, zwróciła się więc do hiszpańskiego Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa Morskiego. Statek Open Arms pływa pod hiszpańską banderą.

Decyzją hiszpańskich władz strefa portowa, w której wylądowali migranci, została zamknięta dla przedstawicieli mediów, a Centrum Tymczasowej Opieki zapowiedziało, że obszernie poinformuje dziennikarzy o sposobie udzielenia pomocy tej grupie.

Jak poinformowało hiszpańskie MSW, nowy ośrodek dla migrantów w Algeciras ma dobrze wyposażoną przychodnię lekarską i szpital oraz oddzielne pokoje dla samotnych kobiet i mężczyzn, a także jest w stanie zapewnić opiekę nieletnim, którzy dotarli tam bez rodziców.

Proactiva Open Arms podała, że podczas swej misji na Morzu Śródziemnym od września 2015 roku do lipca br. uratowała ponad 26,7 tys. osób.

ik/ kar/

+3 Uratowani!!!Nie tędy droga!!!
''Proactiva Open Arms podała, że podczas swej misji na Morzu Śródziemnym od września 2015 roku do lipca br. uratowała ponad 26,7 tys. osób''Zostali uratowani od pobytu w swoim skorumpowanym do szpiku kości kraju.Król więcej czasu spędza w Francji niźli w kraju,w którym panuje.Tak zwani uratowani inmigranci będą żyli na koszt hiszpańskich podatników,którzy sami borykają się z potężnym bezrobociem,niskimi płacami i wysokimi i wciąż rosnącymi cenami wynajmu mieszkań.Tymczasem kasta kraju ,z którego pochodzą inmigranci będzie mogła kraść w najlepsze ,traktując działalność Open Arms jako swoisty bonus za złodziejstwo.Nie tędy droga!
09 sierpień 2018 : 14:43 hihi | Zgłoś
+1 URATOWANI?!
Nikt nie "ratował"! Wydobyli ich z wody dla swoich potrzeb lewacko-politycznych! A podatnik europejski (bo przecież nie hiszpański) za tę hucpę zapłaci, a jakże... :(
13 sierpień 2018 : 10:40 Uratowany | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter