Porty, logistyka

W porcie w Tallinnie, w terminalu D, uruchomiony został nowy, zautomatyzowany system zarządzania. To oznacza wiele nowych udogodnień dla kierowców pojazdów osobowych, ale wiąże się też z przeniesieniem dotychczasowej strefy "check-in" dla tych kierowców w nowe miejsce.

Już od maja osoby odwiedzające port w Tallinie mogą się przekonać o atutach rozwiązania Smart Port. Innowacyjny system to m.in. zautomatyzowany rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów osobowych oraz autobusów w terminalu D (wcześniej wprowadzono je terminalu A oraz dla kierowców pojazdów ciężarowych w terminalu D), a także elektroniczne zarządzanie ruchem. Jedną z zalet takiego rozwiązania jest skierowanie kierowców bezpośrednio w kierunku odpowiedniego punktu odpraw „check-in”, a także na odpowiedni pas ruchu, prowadzący na pokład promu.

- W związku z uruchomieniem systemu Smart Port, strefa "check-in" dla pojazdów osobowych zostanie przesunięta dalej z obecnej lokalizacji w przedniej części terminala D w kierunku tej części portu, która jest bliżej pałacu Kadriorg - powiedział Peeter Nõgu z Port of Tallinn, który dodał, że w związku z wprowadzoną zmianą w porcie pojawiły się nowe znaki informacyjne oraz diagramy.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter