Porty, logistyka

Miasto wspólnie z Portem Gdynia oraz Urzędem Morskim dyskutuje nad możliwościami rozwoju gospodarczego w sektorach logistyki, spedycji i transportu podczas branżowego seminarium w Paryżu. Spotkania biznesowe z potencjalnymi kontrahentami, poszerzenie kontaktów oraz promocja Gdyni na międzynarodowej arenie to inwestycja w portową przyszłość miasta.

Tak zwana branża TSL, czyli transport-spedycja-logistyka, to dla miast takich jak Gdynia jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki. Portowy charakter to szansa na ciągły rozwój i silny przemysł. Miasto nie ustaje w poszukiwaniu nowych możliwości, które w ciągu najbliższych lat mogą dać silny impuls kolejnym inwestorom i kontrahentom. Gdyńska delegacja, na czele z wiceprezydent Katarzyną Gruszecką-Spychałą, wspólnie z przedstawicielami Portu Gdynia oraz Urzędu Morskiego uczestniczy w branżowym seminarium we Francji.

W Paryżu delegacja Gdyni i dyrektor Urzędu Morskiego pełnią rolę instytucji towarzyszącej dla zarządu Portu Gdynia. Seminarium dedykowane sektorowi transportu, spedycji i logistyki organizuje Polska Izba Handlowo-Przemysłowa we Francji. Miasto na miejscu nawiązuje nowe kontakty biznesowe i stawia na silną promocję na arenie międzynarodowej, przede wszystkim z myślą o potencjalnych inwestorach.

- Podczas całego seminarium kładziemy nacisk na pozyskiwanie kontaktów szczególnie wśród trzech grup kontrahentów. Z punktu widzenia Gdyni strategicznie najważniejsze są przedsiębiorstwa z branży TSL, nowi inwestorzy kapitałowi oraz gestorzy ładunków, z naciskiem na tych, którzy operują towarami w lądowo-morskim łańcuchu transportowym. Stąd cel, aby przedstawić Gdynię jako miejsce nowoczesne, otwarte i atrakcyjne dla tego typu przedsiębiorstw – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Reprezentanci Gdyni biorą czynny udział w samym seminarium oraz w specjalnie organizowanych z tej okazji spotkaniach B2B (business-to-business) z zagranicznymi przedstawicielami branży. To przyszłościowe, strategiczne dla lokalnej gospodarki działanie, którego główna misja to wzmocnienie znaczenia Gdyni jako portu morskiego.

Francuskie podmioty z zaciekawieniem wysłuchały prezentacji miasta, które przedstawiono z akcentem na główne sektory gospodarcze, kluczowe inwestycje, stan gospodarki w regionie oraz wolne strefy ekonomiczne. Jednymi z atutów, które mogą w przyszłości ściągnąć do Gdyni nowych kontrahentów jest także strategiczne położenie oraz duży potencjał ekonomiczny. Gdyńska delegacja ponadto oprócz seminarium zagości też w siedzibach francuskich potentatów branży TSL o uznanej międzynarodowej marce – mowa o grupie Bolloré i Vinci Construction.

Paryskie seminarium ma też kluczowe znaczenie dla samego Portu Gdynia. Spółka wykorzystuje możliwość autoprezentacji do zareklamowania swoich nowych projektów infrastrukturalnych, na czele z konstrukcją portu zewnętrznego. Wszystko po to, żeby pokazać swoje możliwości oraz nawiązać wartościowe kontakty z francuskimi inwestorami i gestorami ładunków. 

Przypomnijmy, że Port Gdynia to w tej chwili jeden z wiodących portów w zlewni Morza Bałtyckiego, który specjalizuje się między innymi w obsłudze przesyłek masowych, kontenerowych i transportowych tak zwanego systemu „ro-ro”.

Gdynia.pl

Fot.: Maja Studzińska

0 Obywatel
No cieszę się, że choć w Paryżu, to port mógł sobie pogadać z miastem. W gdyni nie mogą na siebie trafić. Następne spotkanie proponuję na księżycu
15 luty 2018 : 07:51 Jack | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4915 4.5823
EUR 4.6362 4.7298
CHF 4.7704 4.8668
GBP 5.4911 5.6021

Newsletter