Porty, logistyka

W piątek, 27 października w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA gościła delegacja Ministerstwa Transportu Chińskiej Republiki Ludowej, której przewodniczył Zhou Liang, dyrektor Wydziału Administracji Portów.

Spotkanie to było "pokłosiem" odbywającego się dzień wcześniej w Warszawie ważnego wydarzenia – Inauguracji Sekretariatu ds. współpracy transportowej. 16 Państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin. Głównym celem wizyty delegacji chińskiej było zapoznanie się z organizacją i funkcjonowaniem Portu Gdynia. W trakcie spotkania wymieniono informacje na temat stosowanych i planowanych praktyk w zakresie ochrony środowiska, regulacji i technologii bunkrowania statków paliwem LNG, a także innowacyjnych działań, mieszczących się w pojęciu Smart Port. Poinformowano także chińską stronę o pracach polskich portów i środowiska transportowego nad uruchomieniem Port Community System. Goście zapoznali się także z realizowanymi w Porcie Gdynia inwestycjami oraz najważniejszymi przyszłymi projektami - budową w Gdyni Głębokowodnego Portu Zewnętrznego oraz rozwojem wokół portu tzw. Doliny Logistycznej.

Ostatnim etapem wizyty delegacji Ministerstwa Transportu Chińskiej Republiki Ludowej w Porcie Gdynia było spotkanie w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym, gdzie gościom zaprezentowano organizację pracy i wyniki przeładunkowe, a także plany rozwojowe na najbliższą przyszłość.

rel (ZMPG-a SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter