Porty, logistyka

Terminal LNG w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) wznowił pracę po uszkodzeniu spowodowanym silnymi wiatrami wiejącymi w niedzielę - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy Gaz-Systemu Tomasz Pietrasieński.

Według rzecznika, sytuacja w terminalu LNG jest już opanowana. "W niedzielę wieczorem przywrócono regazyfikację skroplonego gazu ziemnego oraz wysyłkę surowca do Krajowego Systemu Przesyłowego" – podał.

"Na bieżąco monitorowane są wszystkie parametry operacyjne instalacji; nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców Świnoujścia oraz pracowników Terminalu LNG" – dodał. Pietrasieński.

W niedzielę nad ranem w terminalu LNG z powodu bardzo silnych wiatrów doszło do uszkodzenia suwnicy na dachu jednego ze zbiorników, która uszkodziła rurociąg służący do opomiarowania zbiornika. Jak podała wcześniej Gaz-System, doszło do niewielkiego uwolnienia się gazu odparowanego do atmosfery. Instalacja została zatrzymana awaryjnie.

autor: Kacper Reszczyński

edytor: Jacek Ensztein

res/

+3 w imię rzetelności w informowaniu
W niedzielę nad ranem w terminalu LNG z powodu ___ silnych wiatrów doszło do PRZESUNIĘCIA i PRZEWRÓCENIA suwnicy na dachu jednego ze zbiorników, ORAZ JEJ UPADKU Z KOPUŁY NA RUROCIĄG NA TERENIE PRZYLEGŁYM DO ZBIORNIKA, ...która MIĘDZY INNYMI uszkodziła rurociąg służący do opomiarowania zbiornika.
30 październik 2017 : 20:11 x | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9735 4.0537
EUR 4.2894 4.376
CHF 4.547 4.6388
GBP 5.004 5.105

Newsletter