Offshore

6 stycznia 2021 - Baltic Power, spółka zależna polskiego koncernu energetycznego PKN Orlen, zaangażowała OWC, firmę doradczą w zakresie morskiej energetyki wiatrowej, jako doradcę technicznego przy rozwoju wiatrowego projektu offshore wind o mocy 1,2 GW zlokalizowanego na Morzu Bałtyckim.

PKN Orlen, poprzez swoją spółkę zależną Baltic Power, posiada koncesję na budowę farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o maksymalnej łącznej mocy do 1,2 GW.
Obszar ten obejmuje w przybliżeniu 131 kilometrów kwadratowych i znajduje się około 23 kilometrów od Choczewa i Łeby. Oczekuje się, że będzie to jeden z pierwszych projektów morskich farm wiatrowych, które Polska zrealizuje w ramach ambitnego planu rozwoju sektora.

OWC, konsultant techniczny w zakresie odnawialnych źródeł energii należący do grupy Aqualis Braemar LOC, wesprze PKN Orlen w trakcie rozwoju projektu, zapewniając wszechstronne doradztwo techniczne. Obejmuje to dostarczanie informacji technicznych, przygotowanie analiz i zaleceń dotyczących zagadnień związanych zarówno z projektem, jak i samym rynkiem, ale także zaangażowanie w przegląd i weryfikację dokumentacji projektu.

Polskie biuro OWC, pod kierunkiem dyrektora oddziału Łukasza Sikorskiego, będzie przewodziło technicznymi pracami doradczymi firmy związanymi ze wspomnianym projektem. Polskie oddział OWC rozpoczął działalność w maju 2020 roku w celu wspierania projektów morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim.

"Umowa o doradztwo techniczne zawarta z OWC w Polsce jest potwierdzeniem, że PKN Orlen wywiązuje się z obietnicy zaangażowania lokalnych zasobów. Jesteśmy dumni, że jesteśmy zaangażowani w tak duży projekt" - mówi Łukasz Sikorski, szef OWC w Polsce.

Rozwój morskiej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim jest jednym z kluczowych projektów PKN Orlen i wpisuje się w strategiczną wizję inwestowania w niskoemisyjne i zeroemisyjne źródła oraz palny osiągnięcia neutralności pod względem emisji do 2050 roku. PKN Orlen planuje rozpocząć budowę farmy wiatrowej w 2024.

OWC jest niezależnym konsultantem oferujący usługi w ramach rozwoju projektów, usług inżynieryjnych i technicznego due diligence oraz jest wiodącą firmą inżynieryjno-geotechniczną w branży morskiej energetyki wiatrowej.

rel (OWC)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter