Offshore

Chcąc podjąć pracę na instalacjach offshore m.in na platformach wydobywczych, czy statkach je wspomagających, warto wiedzieć, jakie kompetencje wzmocnią naszą pozycję na rynku i umożliwią nam szybsze znalezienie i podjęcie pracy.

Platformy to ogromne, prężnie działające „przedsiębiorstwa”, gdzie do pracy potrzebni są przedstawiciele wielu profesji, np.: malarze, kucharze, pracownicy administracji, Rigger, Banksman-Slinger czy mechanicy oraz wiele innych zawodów. Często wydaje nam się, że nasze kwalifikacje są niewystarczające. I tu właśnie się mylimy. Jest to praca praktycznie dla każdego.

Pojawia się więc pytanie, co zrobić, aby zdobyć pracę w offshore?

W tej kwestii pomaga Vulcan Training & Consultancy jedyne w Polsce Centrum treningowe OPITO, które szkoli osoby pracujące lub chcące pracować m.in. w przemyśle wydobywczym ropy naftowej, czy przy budowie i obsłudze morskich i lądowych elektrowni wiatrowych. 

Firmy rekrutujące nowych pracowników często zwracają uwagę na dotychczasowy przebieg pracy kandydata. Jeśli nigdy nie mieliśmy okazji pracować w offshore to warto starać się o zatrudnienie posiadając już certyfikaty kursów, które są minimum, niezbędnym do podjęcia tam pracy.

Generalnie na sektor brytyjski Morza Północnego wymagane są:
1. OPITO BOSIET + CA-EBS - Basic Offshore Safety Induction & Emergency Training (with HUET and Compressed Air Emergency Breathing System)/ lub w wersji on-line Digital BOSIET + CA-EBS;
2. Shoulder Measurement – pomiar szerokości ramion. Niezbędny w celu wejścia na pokład helikoptera i odpowiedniego w nim usadowienia. Służy zapewnieniu bezpieczeństwa i szybkiej ewakuacji w razie potrzeby.
3. OPITO MIST – Offshore Oil & Gas Minimum Industry Safety Training - Szkolenie niezbędne na sektor brytyjski Morza Północnego z zakresu BHP.
4. OGUK Medical – świadectwo wystawione przez lekarza zatwierdzonego przez Oil&Gaz UK potwierdzające, że kandydat odpowiada określonym standardom zdrowia.

Głównie na sektor norweski Morza Północnego wymagane są:
1. OPITO BOSIET lub w wersji on-line Digital BOSIET
2. OPITO Escape Chute Training – szkolenie z zakresu bezpiecznego użytkowania rękawa ucieczkowego, służącego do szybkiej i bezpiecznej ewakuacji z dużych wysokości.
3. Medical Certificate

Planując wyjazd na bliski wschód dodatkowo będzie od nas wymagane OPITO H2S.

Wszystkie powyższe kursy co tydzień można odbyć w Vulcan Training & Consultancy w Szczecinie, rezerwując interesujące nas szkolenie na stronie www.vulcan-tc.pl.

Dla załóg jednostek pływających wymagane minimum to:
Świadectwo przeszkolenia w zakresie
• indywidualnych technik ratunkowych;
• ochrony przeciwpożarowej stopień podstawowy;
• elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej;
• bezpieczeństwa własnego i odpowiedzialności wspólnej;
• Security-Awareness

Powyższe świadectwa można realizować w ośrodkach szkoleń STCW.

Pamiętajmy, że to w gestii osoby poszukującej pracy jest dowiedzieć się jakie kursy wymaga od niej dany pracodawca na dane stanowisko i gdzie planuje pracownika wysłać.

Zainteresowanych zdobyciem kompetencji do pracy w offshore zachęcamy do wizyty w Vulcan Training & Consultancy. Drzwi do Centrum zawsze są otwarte, gdzie można zobaczyć infrastrukturę i dowiedzieć się więcej o pracy w offshore. Pracownicy Centrum zawsze udzielą odpowiedzi na nurtujące was pytania w zakresie pracy w offshore i wind.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter