Offshore

Mayflower Wind Energy LLC, spółka joint venture stworzona przez EDP Renewables oraz Shell, zajmie się produkowaniem czystej energii z wiatru. 

Mayflower Wind Energy LLC (Mayflower) jest wstępnym zwycięzcą bloku nr 0521 w aukcji dla morskiej energetyki wiatrowej, przeprowadzonej przez amerykańskie Biuro ds. Zarządzania Energetyką Morską (Bureau of Ocean Energy Management - BOEM) w miniony piątek. Złożona przez Mayflower oferta na wyłączne prawo do rozwijania komercjalnych projektów wiatrowych na dzierżawionym terenie zewnętrznego szelfu kontynentalnego (OCS), opiewała na kwotę 135 milionów dolarów. 

Mayflower to spółka joint venture, w której po połowie udziałów (50:50) mają EDPR Offshore North America LLC i Shell New Energies US LLC (Shell). Na wydzierżawionym terenie może stanąć farma o mocy nawet do niemal 1,6 GW, co wystarczyłoby do wyprodukowania czystej energii elektrycznej odpowiadającej zapotrzebowaniu ponad 680 000 gospodarstw domowych w stanie Massachusetts.

– Wejście Mayflower na rynek morskich farm wiatrowych w Stanach Zjednoczonych to ekscytujące przedsięwzięcie, które pozwoli połączyć zdobyte na przestrzeni lat doświadczenia EDPR i Shell w rozwijaniu projektów offshore – mówi John Hartnett, dyrektor Mayflower. – Gratulujemy BOEM pomyślnego przeprowadzenia aukcji i cieszymy się na możliwość współpracy z lokalną społecznością i stowarzyszeniami, aby móc w pełni wykorzystać tę szansę. 

Wzrost liczby ludności na świecie i poprawa standardów życia, idące w parze z potrzebą redukcji emisji gazów cieplarnianych, będą wymagały zmian w systemie energetycznym. Biorąc pod uwagę ten zmienny krajobraz, Shell poszukuje biznesowych rozwiązań na rozwijanie produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł, z uwzględnieniem projektów morskich farm wiatrowych, aby dostarczać klientom więcej czystej energii. 

Wygrana Mayflower w aukcji otworzy przed EDPR nowe możliwości rozwoju na atrakcyjnym rynku morskiej energii wiatrowej i wpłynie tym samym na dywersyfikację opcji zyskownego, długofalowego wzrostu spółki przy zachowaniu zrównoważonego profilu ryzyka.

Mayflower rozpocznie prace nad oceną obszaru i podejmie formalne działania na rzecz rozwoju projektu, a po pozytywnej ocenie inwestycji, wybuduje farmę, która może być w pełni operacyjna już w połowie 2020 roku.

rel

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter