Offshore

Urząd Morski w Szczecinie nie dostał dodatkowych pieniędzy na pogłębienie toru wodnego, mimo iż poinformował Ministerstwo Infrastruktury o problemach z bieżącym utrzymaniem drogi wodnej do Szczecina.

Chodzi o niebezpieczne zamulenie, a przez to zwężenie, drogi wodnej do portu.

Urząd Morski w Szczecinie szacuje, że trzeba rocznie usuwać z toru wodnego Szczecin-Świnoujście średnio pół miliona metrów sześciennych urobku. Tymczasem w ostatnich latach pogłębiarki rocznie usuwały pięć razy mniej mułu niż potrzeba.

Kolejnym problemem z utrzymaniem toru wodnego jest ogromny wzrost cen na usługi pogłębiarskie. Dziś usunięcie metra sześciennego mułu kosztuje około 38 złotych, jeszcze parę lat temu było to niecałe 20 złotych. Urząd Morski w Szczecinie zabiega o opracowanie planu wieloletniego wydatków na utrzymanie toru wodnego. Prace nad dokumentem trwają. Nie wiadomo, kiedy zostanie przyjęty.

Mimo że oficjalnie do Szczecina mogą zawijać statki o zanurzeniu ponad dziewięciu metrów - nieoficjalnie wiemy, że są problemy z wprowadzeniem już 8-metrowych jednostek.

+3 Z Tuska taki gospodarz
Nie ma na tor wodny , nie ma na emerytury, nie ma na szkoły na przedszkola , etc., ale jest dla kolesi cwaniaków przy korycie co w dupie mają rozwój społeczeństwa.Rządzą nami ludzie nieudacznicy i po prostu głupcy.Rolą przywódców i przewodników stada jest dbanie o stado , a te mendy zajmują się sami sobą i nie dopuszczają do władzy ludzi mądrych. Jareczek snuje się jak jak smród po gaciach obstawiony ochroną za pieniądze podatników , bo tak sobie te miernoty ustaliły, że partie polityczne z klucza wyborczego będą brały pieniądze na istnienie.Pogonić to jałowe towarzystwo do kamieniołomów, a tych co dorobili się majątków na przekrętach do pracy przy pogłębianiu Wisły , ale łopatką do piasku
03 sierpień 2014 : 19:44 Antoni | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.463 4.5532
EUR 4.6486 4.7426
CHF 4.6703 4.7647
GBP 5.4253 5.5349

Newsletter