Inne

Rozpoczęły się zaawansowane prace przy planowaniu nowej wystawy stałej w budowanym Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie. Dyrekcja Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku organizuje konsultacje społeczne, podczas których będzie można przekazać swoje uwagi, sugestie oraz propozycje zmian dotyczące kształtu i treści przyszłej ekspozycji.

Spotkanie odbędzie się 7 grudnia w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec o godz. 17.00. To wyjątkowa okazja do bezpośredniego kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za projekt.

Twoja opinia ma znaczenie

Konsultacje społeczne mają charakter otwarty i są skierowane do mieszkańców województwa pomorskiego, powiatu lęborskiego, Gminy Miejskiej Łeba oraz wszystkich osób zainteresowanych budową nowego oddziału Narodowego Muzeum Morskiego, w tym przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń, biur i fundacji działających na rzecz lokalnej społeczności.

Chcemy uwzględnić różne perspektywy i opinie tak, aby stworzyć nowy muzealny oddział, który będzie atrakcyjny i wartościowy dla szerokiego grona odbiorców – przekonuje dr Marcin Westphal, z-ca dyr. ds. merytorycznych NMM.

Podczas otwartego spotkania pracownicy przybliżą aktualny pracy przy budowie, harmonogram kolejnych etapów oraz ogólny zamysł tworzonej wystawy i przyszłej funkcji nowego oddziału. Ważna będzie dla dyskusja, podczas której każdy zainteresowany będzie mógł wnieść uwagi, propozycje zmian oraz przedstawić własne pomysły. Wydarzenie zaplanowano 7 grudnia w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec. Początek o godz. 17.00.

Konsultacje w formule online

Dla osób, które nie mogą osobiście wziąć udziału w konsultacjach przygotowano ich alternatywną formę. Zbieranie uwag, wniosków i sugestii odbywa się również za pomocą e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pod ten adres można przesyłać swoje opinie, propozycje i komentarze związane z planowaną wystawą. Kolejnym sposobem zbierania opinii jest ankieta online składająca się z 12 pytań. Jej wypełnienie zajmuje 5 minut. Badanie potrzeb skierowane jest do wszystkich potencjalnych odbiorców nowej oferty muzealnej, bez względu na wiek, narodowość czy preferowane sposoby spędzania wolnego czasu. Ankieta dostępna jest na stronie nmm.pl.

Wystawa, która zachwyci

Głównym założeniem wystawy stałej w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie jest przedstawienie zagadnień związanych z archeologicznymi badaniami podwodnymi prowadzonymi przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz prezentacja w ujęciu wieloaspektowym tematyki rybołówstwa w Morzu Bałtyckim. Narracja wystawy poprowadzi zwiedzających przez ponad dziesięć stuleci historii bałtyckiej żeglugi i rybołówstwa. Jej część wczesnośredniowieczna będzie skupiona wokół wraków wydobytych z wód Zatoki Puckiej. W przestrzeni poświęconej rybołówstwu będzie dominował największy eksponat wystawy: 25-metrowy stalowy kuter, który został już wprowadzony do wnętrza budynku.

Budowa oddziału Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa oraz z Funduszu Promocji Kultury.

rel (NMM w Gdańsku)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9559 4.0359
EUR 4.2796 4.366
CHF 4.4937 4.5845
GBP 4.9968 5.0978

Newsletter