Inne

Za nami dwudziesta siódma, coroczna Gala Rankingu TSL Dziennika Gazety Prawnej. To niezwykle ważne wydarzenie skupiające uwagę zarówno firm spedycyjnych, transportowych, świadczących usługi magazynowe i logistyczne, ale także przedsiębiorstw trudniących się importem i eksportem. Znamy już wyniki tegorocznej edycji. Wzięły w niej udział firmy, które w 2021 roku przekroczyły 2 mln przychodu, z czego przynajmniej 51% pochodziło ze świadczenia usług TSL.

Gala rankingu po raz pierwszy od wybuchu pandemii COVID-19 odbyła się stacjonarnie. Laureaci mieli przyjemność spotkania się, wymienienia doświadczeń, a także osobistego odebrania nagród i przemówienia za sceny. Wydarzenie zostało podzielone na siedem kategorii: usługi magazynowe, usługi logistyczne, transport drogowy, spedycja morska i oceaniczna, spedycja drogowa, przychody z działalności TSL oraz dynamika przychodów z działalności TSL.

Tirsped najdynamiczniej rozwijającą się firmą TSL w Polsce

W kategorii “Dynamika przychodów z działalności TSL” pierwsze miejsce w Polsce zajęła spółka Tirsped, która osiągnęła wynik +346,8% w porównaniu do roku 2020, osiągając 425,47 mln PLN sprzedaży. Tirsped otrzymał również wyróżnienie w kategorii “Spedycja morska i oceaniczna”, z której pochodzi zdecydowana część przychodu przedsiębiorstwa (około 74%). W ramach spółki realizowane są również usługi magazynowe, celne, e-commerce oraz spedycja drogowa, lotnicza i kolejowa.

Tirsped - inwestycje magazynowe

Firma jednak nie tylko dynamicznie rozwija się w zakresie usług spedycji morskiej, ale również i logistyki magazynowej. W ostatnim roku zakończyła pracę nad magazynem o wartości 600 tys. PLN oraz rozpoczęła budowę nowego magazynu miejskiego o wartości 11 mln PLN. Nowa inwestycja będzie miała 7 tys. miejsc paletowych na powierzchni 5,5 tys. m2.

Magazyny przy ulicy Spedycyjnej w Warszawie to doskonały wybór - bliskość trasy S8 i S7 oraz ulicy Modlińskiej zapewnia bezproblemową komunikację z pobliskimi miastami, a autorski system zarządzania WMS umożliwia integrację z systemami klientów.

Magazyn zostanie wyposażony w hydrauliczne doki, zabezpieczenia przed szkodnikami, czy profesjonalne zabezpieczenia przeciwpożarowe - w tym instalacja tryskaczowa, system SSP i automatyczne powiadamianie straży pożarnej. Nowoczesne rozwiązania znajdą zastosowanie również dla utrzymania stałej temperatury i wilgotności.

Dowiedz się więcej o laureacie rankingu: https://www.tirsped.com.pl/

Zdjęcie: Wojciech Górski

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter