Inne

W piątek, 28 sierpnia, w godzinach przedpołudniowych do Portu w Szczecinie, w ramach żeglarskiego pożegnania lata, wpłynęły najnowsze jednostki Marynarki Wojennej.

Chodzi o ORP Kormoran zbudowany w stoczni Remontowa Shipbuilding SA z grupy kapitałowej Remontowa Holding, wchodzący w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia, a także ORP Ślązak z 3. Flotylli Okrętów z Gdyni. Okręty zacumowały już przy Nabrzeżu Pasażerskim, gdzie wraz z innymi jednostkami pływającymi zostały przywitane przez władze miasta Szczecina na Bulwarze Chrobrego.

Warto dodać, że przy Nabrzeżu Pasażerskim zacumował też, m.in., żaglowiec szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdybni Dar Młodzieży.

- Dar Młodzieży wpłynął do Szczecina z bardzo określonego powodu - mówi na łamach Radia Szczecin Jerzy Raducha z Centrum Żeglarskiego w Szczecinie. - Od dwóch tygodni na Morzu Bałtyckim odbywały się Regaty Bałtyckie, w których brało udział kilka żaglowców, jachtów z Centrum Żeglarskiego i w niedzielę odbędzie się ceremonia wręczenia nagród i podsumowania tych regat.

Dodatkowo z okazji jubileuszu 55-lecia utworzenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża na Bulwarze Chrobrego, będzie można zobaczyć wystawę poświęconą historii Flotylli. Czterdzieści dwie tablice ukazujące m.in. strukturę, przeznaczenie, ćwiczenia, misje zagraniczne oraz jednostki wchodzące w jej skład. Wystawę będzie można oglądać od piątku, 28 sierpnia do niedzieli, 30 sierpnia.

Ze względu na obowiązujący stan epidemii i rozprzestrzenianie się koronawirusa, a przede wszystkim mając na uwadze wspólne bezpieczeństwo okręty będzie można zobaczyć tylko z nabrzeża portowego.

rel (8. Flotylla Obrony Wybrzeża), AL

+2 Polskie najnowsze okręty wojenne w Szczecinie
To wielki sukces Polskiej Marynarki Wojennej. Teraz nie boimy się nie tylko Coronawirusa-19, ale także i III wojny światowej !!!!!!!!!!
28 sierpień 2020 : 10:04 wacwac | Zgłoś
+3 Parada badziewi !
Szkoda, że jest koronawirus. Można by bilety sprzedawać na Gawrona. Kolejki wku...ych podatników murowane. Taki "odpust" okrętowy. Karuzele już są :-).
28 sierpień 2020 : 16:43 Obserwator | Zgłoś
0 orp
Dobrze, że dopłynął. Przeszklony mostek jak z holownika. Pokrowiec na jedynym uzbrojeniu prędko ściągnięty nie będzie.Chała bohaterom.
29 sierpień 2020 : 15:25 TuTam | Zgłoś
-3 deblizm ludzi nie znających się na wojsku nie zna granic
ludzie poprzednie rzady niszczyły marynarkę dla Niemiec i Rosji oraz gospodarke aby slaba Polska byla.
29 sierpień 2020 : 20:17 Tiger | Zgłoś
0 rozgonic tych kompotow,szkoda naszej kasy
do tego sie nadaje ta cala marynarka z Lidzbarka
30 sierpień 2020 : 16:22 j23 | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9735 4.0537
EUR 4.2894 4.376
CHF 4.547 4.6388
GBP 5.004 5.105

Newsletter