Inne

Po dwumiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa COVID-19, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku na nowo zaprasza zwiedzających do swoich oddziałów. Jako pierwsze – w sobotę, 16 maja - otwarte zostaną Spichlerze na Ołowiance, siedziba główna muzeum.

W trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników w muzeum wprowadzony zostaje nowy regulamin zwiedzania, określający procedury poruszania się po obiektach. NMM, tak jak inne instytucje kultury, wprowadza też procedury sanitarne, gwarantujące bezpieczeństwo zwiedzających. Wejście do muzeum możliwe będzie w maseczce zakrywającej nos i usta. Osoby bez rękawiczek po wejściu do muzeum proszone będą o zdezynfekowanie rąk płynem dostępnym przy szatni.

Muzeum bez zwiedzających jest tylko budynkiem z eksponatami, dlatego bardzo się cieszymy na ponowne odwiedziny zwiedzających. Zależy nam, żeby goście czuli się u nas dobrze i aby nie odczuli utrudnień w związku z pobytem w naszych oddziałach – mówi dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego, dr Robert Domżał. - Przygotowujemy się też do otwarcia w przyszłym tygodniu Ośrodka Kultury Morskiej, Żurawia, następnie naszych statków – Sołdka i Daru Pomorza w Gdyni oraz oddziałów w Tczewie, w Helu i w Kątach Rybackich.

Pierwsze dziesięć osób, które 16 maja odwiedzą Spichlerze na Ołowiance, dostaną małe podarunki, w ramach podziękowań od muzeum.

rel (NMM w Gdańsku)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter