Inne

Pracownicy portów i cała branża logistyczna to cisi bohaterowie walki z COVID-19. Cameron Thorpe, prezes w krótkim filmie dziękuje zespołowi terminalu i wszystkim innym pracownikom branży morskiej za ciężką pracę w czasach pandemii dodając, że DCT Gdańsk wspiera i chroni polską gospodarkę oraz obywateli w tym trudnym okresie.

Pomimo restrykcji związanych z COVID-19, przeładunki na terminalu DCT Gdańsk odbywają się bez zmian, ale z zachowaniem najwyższej ostrożności i dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników.

- Znaleźliśmy się w niezwykle trudnych i wymagających czasach - mówi Cameron Thorpe. - Wielu z nas niepokoi się o swoich rodziców, rodzinę, przyjaciół, czy najbliższych. Teraz jest czas by wykazać się empatią, współpracować ze sobą i troszczyć się o siebie.

- Jako portowcy mamy świadomość tego, jak istotną rolę odgrywamy w normalnym funkcjonowaniu państwa. Dziś ta rola wydaje się jeszcze istotniejsza niż kiedykolwiek przedtem. DCT wspiera i chroni polską gospodarkę oraz obywateli, zapewniając m.in. przepływ podstawowych towarów takich jak artykuły spożywcze lub medyczne. Zapewnia dostawy towarów do fabryk i przedsiębiorców.

Aby DCT Gdańsk mógł sprawnie funkcjonować w tym okresie, niezbędne jest, aby zarówno pracownicy, jak i załoga przypływających statków dostosowali się do odpowiednich wytycznych. Terminal jest w stałym kontakcie z Inspekcją Sanitarną oraz Kapitanatem Portu.

AL, DCT Gdańsk / Facebook

Fot.: Marek Bieluszka / Facebok DCT Gdańsk

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter