Inne

We wtorek, 14 stycznia br., w Rektoracie Uniwersytetu Gdańskiego, Piotr Soyka, prezes Grupy Kapitałowej Remontowa Holding SA oraz prof. dr hab. Jerzy Gwizdała, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, podpisali umowę o współpracy naukowo-gospodarczej, dzięki której najlepsi studenci Akademii Zarządzania, Ekonomii i Finansów Wydziału Zarządzania UG będą mieli szansę współpracy z jednym z największych pracodawców w Polsce Północnej – Grupą Kapitałową Remontowa Holding.

Na podstawie podpisanej umowy w semestrze letnim 2019/2020 zostaje powołana do życia Akademia Zarządzania, Ekonomii i Finansów, której wybrani studenci ostatniego roku studiów I oraz II stopnia WZR UG, wezmą udział w szkoleniach, przygotowujących do Konkursu Akademii REMONTOWEJ. Na najlepszych studentów czekać będą płatne staże i miejsca pracy w działach wsparcia ekonomiczno-finansowego dla Grupy Kapitałowej Remontowa Holding SA.

Jak podkreślał rektor Jerzy Gwizdała, Uniwersytet Gdański może pochwalić się zarówno interesującą ofertą edukacyjną, skierowaną do szerokiego grona studentów, jak również wysoko wykwalifikowaną kadrą pracowników naukowych.

– Uczelnie stały się bardzo potrzebne biznesowi, z tego względu, że wkład naukowo-badawczy staje się istotny w procesach innowacyjnych, a wiemy doskonale, że Remontowa Holding jest firmą innowacyjną, co widać po usługach i produktach, które świadczy. Mamy nadzieję, że projekt ten będzie cyklicznie powielany i jednocześnie doskonalony z każdą kolejną edycją. Dla naszych studentów będzie to świetna okazja do rozwoju zawodowego w jednym z największych przedsiębiorstw w regionie – mówił rektor Gwizdała.

– Z pomocą Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego chcemy sięgać po najlepszych, wyselekcjonować ich z rynku, aby zasilali Grupę Kapitałową Remontowa Holding SA. Współpraca z nami nie będzie łatwa, bo jako prywatna firma musimy dużo pracować na nasz sukces. Nowoczesne rozwiązania są naszą domeną, znakiem rozpoznawczym, dzięki czemu jesteśmy jednym z liderów na rynku europejskim i światowym branży stoczniowej – mówił prezes Piotr Soyka.

W spotkaniu wzięli także udział: Michał Makowski, dyrektor ds. Finansowych Gdańskiej Stoczni Remontowa SA, prof. UG dr hab. Paweł Antonowicz, Prodziekan ds. Nauki i Studiów Niestacjonarnych Wydziału Zarządzania oraz dr Sebastian Susmarski, dyrektor Centrum Analiz i Ekspertyz UG.

W najbliższy piątek, 17 bm. w auli WZR UG o godz 13.30 odbędzie się spotkanie ze studentami inicjujące projekt.

Tekst i zdjecia: Sławomir Lewandowski / PORTALMORSKI.PL

Fot. Sławomir Lewandowski
Fot. Sławomir Lewandowski
+14 Umowa RH SA i UG
Wzorcowe rozwiązanie -wiodący zakład pracy, wiodąca uczelnia i najlepsi absowenci. Tylko przyklasnąć takiemu rozwiązaniu i zachęcić do podobnych działań ...
SC
15 styczeń 2020 : 09:15 Stan | Zgłoś
+11 Zawsze krok przed konkurencją
Remontowa zawsze jest o 1 krok przed konkurencją. Bardzo dobry pomysł.
Branża potrzebuje świetnych finansistów.
15 styczeń 2020 : 12:26 PK | Zgłoś
+1 Od Zygmunta ukłony..
To duża szansa dla młodych! Gratulacje i podziękowania dla Remontowa Holding za to, że chce inwestować w absolwentów, szkolić ich i pokazywać, na czym rzecz polega. To bardzo ważne... I budujące :)
16 styczeń 2020 : 11:57 guest | Zgłoś
0 M*
Realistic Poetry

Finish this sentence.

Poetry is like.....

W odpowiedzi do
RealisticPoetry
Poetry is the smell of the flowers
enchants the senses
She dresses the world colorfully
ii's a thought breath of tide
Remontowa Holding SA to jest to
04 kwiecień 2020 : 17:14 M* | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter