Inne

Jeśli masz mniej niż 35 lub więcej niż 65 lat, masz ambitne plany i podróżujesz, zgłoś się do konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Zawady lub o Nagrodę Wiecznie Młodzi. Na zwycięzcę czeka 15 tys. zł wsparcia, ufundowanego przez prezydenta Gdyni. To pieniądze na realizację wymarzonej wyprawy. Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia. Laureatów poznamy w marcu podczas 22. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów.

Niespokojne dusze, które przez cały rok nosi po najdalszych zakątkach świata wczesną wiosną ściągają do Gdyni, by podzielić się wrażeniami ze swoich niesamowitych wypraw. Tegoroczna edycja 22. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów odbędzie się w dniach 13-15 marca 2020 r. w Gdyni Arenie oraz Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Ostatniego dnia imprezy podróżnikom, których wyprawy i dokonania okazały się najciekawsze i najlepsze, wręczone zostaną nagrody. Docenieni zostaną też młodzi ambitni podróżnicy oraz nestorzy wielkich wypraw.

Nagroda im. Andrzeja Zawady jest przyznawana młodym i odważnym ludziom. Dzięki niej mogą oni zrealizować swoje podróżniczo-eksploracyjne marzenia. W konkursie o tę nagrodę mogą wziąć udział osoby, które nie ukończyły 35 lat lub drużyny, których średnia wieku nie przekracza 35 lat. Liczy się oryginalność i jakość projektu oraz dorobek podróżniczy uczestników. Wybrani kandydaci będą mieli za zadanie opowiedzieć podczas festiwalu o swoim największym podróżniczym osiągnięciu dokonanym w ostatnich dwóch latach. Laureaci otrzymają statuetkę, ale nie tylko. Z nagrodą wiąże się też wymierna korzyść finansowa. Zwycięzca otrzyma 15 tysięcy złotych wsparcia, ufundowanego przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka. Pieniądze przeznaczone są na sfinansowanie wymarzonej wyprawy.

Wzorem towarzyszącej Kolosom od osiemnastu lat Nagrody im. Andrzeja Zawady - prezydent Gdyni od 2017 roku wspiera nagrodą w wysokości 15 tys. zł również podróżników - seniorów.

O Nagrodę Wiecznie Młodzi na realizację podróżniczych marzeń, mogą ubiegać się najstarsi uczestnicy spotkań - kandydaci, którzy ukończyli 65 lat. Decydując o tym, komu przyznać nagrodę, kapituła będzie brała pod uwagę zarówno oryginalność i jakość projektu, na realizację którego kandydat zobowiązuje się przeznaczyć nagrodę, jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestnika konkursu. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas spotkań w Gdyni prelekcji o swoim największym dotychczasowym dokonaniu.

Regulamin nagród i formularze zgłoszeniowe: www.gdynia.pl/spotkania.

Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia 2020 r. pocztą na adres: Urząd Miasta Gdyni, Referat Promocji i PR, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia.

Gdynia.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter