Inne

Dzisiaj w Rotterdamie pierwszy z czterech dni targów i bogatego programu konferencji i sympozjów szeroko rozumianej branży morskiej. To jedna z wiodących w tym roku w świecie imprez targowych przemysłu okrętowego (i nie tylko). PortalMorski.pl jest jednym z partnerów medialnych targów w największym porcie Europy i silnym ośrodku przemysłu okrętowego, offshore - zarówno naftowo-gazowego, jak i energetyki wiatrowej.  

Na tegorocznej edycji targów, z ponad 1000 prezentujących się firm, spodziewanych jest ok. 27 000 profesjonalistów wśród zwiedzających.

Największym wystawcą z Polski będzie, jak zwykle, grupa kapitałowa REMONTOWA HOLDING z największą należącą do niej firmą - Gdańską Stocznią REMONTOWA SA oraz spółkami Holdingu (stoisko 4210). Pozostałe firmy, niezbyt silnej liczebnie w tym roku reprezentacji Polski w Rotterdamie, to przede wszystkim: Baltic Spares Service Sp. z o.o. (1719), Baltimar Service Sp. z.o.o. (5024), Boolean Sp. z o.o. (1704), Bota Technik Benelux (5023), Diesel Engine Service Sp. z.o.o. (5108), E-Engineer Symulacje Komputerowe (5024), Info Marine Sp. z o.o. (5024), Stocznia Remontowa Nauta SA (4208), Navi Engines Sp. z o.o. (5024) i Nava Sp. z o.o. (2301).

Na targach w Rotterdamie dystrybuowany jest magazyn promujący polską gospodarkę i technikę morską "Poland at Sea" wydawcy PortalMorski.pl - partnera medialnego Europort 2019.

Hasłem przewodnim targów Europort 2019 jest: "special ships, smart solutions" (statki specjalne, inteligentne rozwiązania). Kryją się za nim m.in. superjachty, okręty wojenne, jednostki offshore (wind i oil & gas), statki robocze, rybackie, pogłębiarki, promy i wycieczkowce oraz statki żeglugi śródlądowej.

Tegoroczna edycja targów Europort, odbywających się jak zwykle w rotterdamskim Ahoy Centre, wzmocniona jest najbogatszym w jej historii programem konferencji, sympozjów i innych wydarzeń. Należy do nich m.in. gala Safety4Sea Europort Awards, podczas której wyróżnione zostaną osiągnięcia w zakresie "inteligentnych, zielonych i bezpiecznych" rozwiązań w szeroko rozumianej technice morskiej, a także w zakresie "career excellence" w żegludze. Emocje będą dawkowane - każdego z kolejnych dni targów przyznawane będą nagrody w czterech kolejnych kategoriach.

Szereg różnorodnych wydarzeń pod hasłem #YoungEuroport będzie miało na celu przyciągnięcie młodych do branży morskiej, preorientację zawodową, a także integrację i doskonalenie umiejętności młodych specjalistów już obecnych w tym sektorze przemysłu.

Targom Europort nie od dziś towarzyszą zjazdy, konferencje i inne imprezy ważnych organizacji branżowych. W tym roku będzie to m.in. jesienna konferencja europejskich armatorów holowników - European Tugowners Association (ETA), zapowiedziana na 7 listopada.

Jedną ze sztandarowych imprez specjalistycznych, od lat towarzyszących rotterdamskim targom, są "dni pogłębiarstwa" - CEDA Dredging Days. Kolejna edycja tej konferencji odbędzie się w dniach 7-8 listopada.

Brytyjskie, Królewskie Stowarzyszenie Inżynierów Okrętowców i Projektantów Statków (Royal Institution of Naval Architects - RINA) przygotowało (na 5 listopada) konferencję "Maritime Industry 4.0", która skupi się wokół tematyki digitalizacji w branży morskiej i jej spodziewanych przeobrażeń wynikających z zastosowania technik informatycznych.

Podczas tegorocznej edycji Europortu znajdzie swe miejsce także (znane także z polskiej mutacji) Mare Forum. W Rotterdamie będzie to konferencja poświęcona finansowaniu żeglugi - The 19th Mare Forum Ship Finance Conference (6 listopada).

Powyżej przytoczyliśmy tylko kilka przykładów z bogatego programu.

PBS

Fot.: Grzegorz Landowski

Poniżej na zdjęciu: Na Europort 2019 dystrybuowane jest czasopismo POLAND@SEA którego wydawcą jest partner medialny Targów - PortalMorski.pl.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter