Inne

Chińskie Targi Gospodarki Morskiej 2019 odbyły się w w dniach od 14 do 17 października 2019 r. Gospodarzami pomyślnie przeprowadzonego wydarzenia były Ministerstwo Zasobów Naturalnych Chin i Rząd Ludowy Prowincji Guangdong, a organizatorem był Miejski Rząd Ludowy Shenzhen. Targi powstały z myślą o utworzeniu wydarzenia skupiającego się na krajowej gospodarce morskiej, łącząc wymiany technologiczne, prezentacje produktów, negocjacje handlowe, fora na wysokim szczeblu i działania inwestycyjne.

Targi odbyły się pod hasłem dzielenia się możliwościami niebieskiej gospodarki i budowania wspólnej przyszłości i objęły obszar wystawowy pozwalający na demonstrację osiągnięć gospodarki morskiej w 70. rocznicę powstania Republiki Ludowej Chin. Targi objęły także wystawę poświęconą rejonowi zatoki Guangdong-Hongkong-Makao oraz obszary wystawowe dotyczące rozwoju zasobów morskich i sprzętu inżynierii morskiej, portów i statków w Chinach, wschodzących branży morskich oraz informacji z całego świata. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania wzrostu i osiągnięć gospodarki morskiej w Chinach i na skalę globalną.

Na targach zaprezentowano kilka zaawansowanych urządzeń, w tym platformę wiertniczą Blue Whale 1, zanurzalny statek załogowy Jiaolong, satelitę HY-2 i napędzaną niezależnie pogłębiarkę przecinająco-ssącą Tianjing. Znane na całym świecie firmy, w tym CNOOC, PetroChina, Sinopec, CIMC, China Merchants Heavy Industry, Huawei, Kuang-Chi, Shell i Siemens obecne były na targach.

Skupiając się na innowacjach technologicznych, targi objęły ponad 30 sektorów typu upstream i downstream w całej branży morskiej i przyciągnęły 97 000 ekspertów z 28 krajów i regionów. Na targach zadebiutowały około 432 nowe technologie i produkty, a wydarzeniu towarzyszyło 357 spotkań, w tym 19 prezentacji projektowych. W pokazach inwestycji i finansowania wzięło udział ponad 110 firm. Zespoły, którym przewodziły uniwersytety i think tanki, odpowiedzialne były za 24 zaawansowane technologicznie projekty angażujące graczy rynkowych oraz partnerów inwestycji i finansowania w żywe debaty na temat stanu rynku.

W ramach targów odbyło się dwanaście forów na wysokim szczeblu dotyczących gospodarki morskiej. Fora zgrupowane zostały w trzy fora makro, jedno forum przedsiębiorczości i osiem forów zawodowych:

• Globalne Forum Partnerów Niebieskiej Gospodarki,

• Forum Guangdong-Hongkong-Makao w zakresie Współpracy i Rozwoju Morskiego,

• Międzynarodowe Forum Współpracy i Rozwoju Gospodarki Morskiej,

• Międzynarodowe Forum Przedsiębiorców Niebieskiej Gospodarki,

• Forum Morskiej Energii Odnawialnej,

• Chińskie Forum Wykorzystania Zasobów Wód Morskich 2019,

• Forum Wysokiej Jakości Rozwoju Sprzętu Morskiego,

• Forum Innowacji i Rozwoju Technologii Głębokomorskich,

• Forum Branży Biomedycyny Morskiej,

• Forum Innowacji i Rozwoju Technologii Inteligentnego Oceanu,

• Forum Eksploracji Morskich Zasobów Naftowych i Technologii Inżynierii Podwodnej,

• Forum Technologii Budowy Statków.

W trakcie spotkań 190 gości z 20 krajów i regionów podzieliło się spostrzeżeniami. Wśród prelegentów znalazło się siedmiu badaczy, 143 dyrektorów wiodących firm morskich i 28 wyższego szczebla przedstawicieli międzynarodowych organizacji i rządów zagranicznych. Uczestnicy dzielili się doświadczeniem i opiniami na temat rozwoju, badań, zarządzania i bezpieczeństwa gospodarki morskiej z wielu perspektyw, wnosząc wiedzę i dynamizm do rozwoju międzynarodowej gospodarki morskiej. W wydarzeniach wzięło udział ponad 4500 osób z branży.

Targi były także okazją do publikacji szeregu dokumentów obejmujących niedawne i wcześniejsze osiągnięcia, w tym „China Marine Economic Development Report 2019", „China Marine Economic Development Index", „Guangdong Marine 70 Years Picture Album" i „Guangdong Marine Economic Map". Założona została także organizacja International Blue Economy Union i doszło do sporządzenia porozumienia w zakresie współpracy nad niebieską gospodarką i planowaniem przestrzeni oceanicznej. Ponadto Chiny nawiązały „niebieską współpracę" z 12. krajami Wysp Pacyfiku.

Następne Chińskie Targi Gospodarki Morskiej odbędą się w Shenzhen w październiku 2020 r.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.587 4.6796
EUR 4.6746 4.769
CHF 4.7834 4.88
GBP 5.5524 5.6646

Newsletter