Inne

Od 1 do 3 czerwca na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce współpracowały ze sobą siły 8. Flotylli Obrony Wybrzeża oraz 7. Brygady Obrony Wybrzeża. Przetrenowana została między innymi operacja załadunku i wyładunku techniki wojskowej z nieprzygotowanego brzegu na pokłady okrętów.

Podczas treningu na ładownię okrętu transportowo-minowego ORP Gniezno oraz kutra transportowego 852 wprowadzane były bojowe wozy piechoty BWP-1 oraz gąsienicowe transportery pływające PTS-M. Miało to na celu zapoznanie operatorów pojazdów ze specyfiką okrętów oraz sposobem sygnalizacji i manewrowania podczas procesu załadunku i wyładunku z nieprzygotowanego brzegu.

Marynarze z 8.FOW często biorą udział w tego typu ćwiczeniach. W trakcie załadunku techniki wojskowej na okręty bezpośrednio z plaży doskonalona jest metodyka wprowadzania pojazdów na ich pokład oraz procedury związane z bezpieczeństwem operacji transportowych. O ile dla marynarzy jest to rutynowe zadanie, o tyle dla żołnierzy Wojsk Lądowych jest to operacja wymagająca dużej koncentracji i doświadczenia. W trakcie współpracy 8.FOW z 7.BOW przeprowadzono wielogodzinne treningi, aby w praktyce przeszkolić wszystkich kierowców pojazdów, co pozwoli w przyszłości sprawniej realizować załadunek i wyładunek z nieprzygotowanego brzegu.

Tego typu treningi stanowią niezbędny element szkolenia i umożliwiają dowódcom wszystkich szczebli ocenę wyszkolenia swoich podwładnych, a przy tym poszczególne obsady doskonalą umiejętności nabyte w trakcie zajęć teoretycznych. Jest to również doskonała okazja do szerszej współpracy pomiędzy siłami wchodzącymi w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża oraz 7. Brygady Obrony Wybrzeża przed realizacją przyszłych zadań.

rel (8. Flotylla Obrony Wybrzeża)

+1 LETNIE MANEWRY
Plywajace muzeum Gniezno ,a w ladowniach male plywajace eksponaty-BWP-1 i PTS -M chluba PMW
05 czerwiec 2019 : 15:19 Stary kolejarz | Zgłoś
+2 Ha ha
Od 40 lat jedno i to samo...stary okręt i stary sprzęt...okręt wyremontowany za blisko 100 mln naszych złotowek...bo stare jest lepsze i każdy zna...a nowe to się psuje, bo elektroniki za dużo wkładaJO...
05 czerwiec 2019 : 17:43 Wójt z Pcimia | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2888 4.3754
EUR 4.6599 4.7541
CHF 4.6485 4.7425
GBP 5.3111 5.4183

Newsletter