Inne

W ostatnią sobotę - 27.04.2019 - około godziny 10:30 Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni otrzymało informację o osobie, która potrzebuje pilnej ewakuacji z jednostki wędkarskiej Łowca, znajdującej się 15 Mm na Północny - Zachód od Władysławowa.    

Poszkodowany mężczyzna był przytomny, zwracał krew. Do akcji natychmiastowo zadysponowano statek ratowniczy Bryza stacjonujący we Władysławowskim porcie oraz śmigłowiec Marynarki Wojennej.

Po przybyciu jednostek ratowniczych na miejsce poszkodowany został zabezpieczony oraz przekazany na pokład wiropłatu. Następnie śmigłowiec powrócił na lotnisko Gdynia Babie Doły, gdzie przekazał mężczyznę oczekującemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Tego samego dnia, o godzinie 21:59, do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni wpłynęło zgłoszenie dotyczące pasażera promu (mężczyzna, obywatel Polski) Stena Vision, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Prom w trakcie przekazywania informacji znajdował się na wysokości Cypla Helskiego. Do akcji zadysponowano łódź ratowniczą R-20 z Gdyni oraz statek ratowniczy Wiatr z Górek Zachodnich.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy morscy "przejęli" poszkodowanego od załogi promu, która podjęła się resuscytacji krążeniowo oddechowej.
Niestety pomimo starań ratowników nie udało się przywrócić czynności życiowych. Obecni na pokładzie Steny Vision lekarze stwierdzili zgon mężczyzny. Prom zawrócił do portu w Gdyni i tam przekazał denata grupie dochodzeniowo-śledczej.

rel (MSPiR

Fot.: Adrian Żak / MSPiR

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter