Inne

Sztafeta Firm to wydarzenie, które od pięciu lat w sportowy sposób integruje pomorskie środowisko przedsiębiorców, pracowników, firm i organizacji. W ciągu kilku lat w zawodach wystartowało kilkaset drużyn. W tym roku mamy dobrą wiadomość dla najmłodszych kibiców – imprezą towarzyszącą zawodom będą biegi dla dzieci i młodzieży Baltic Kids Run! Zarówno Sztafeta Firm, jak i Baltic Kids Run odbędą się 25 maja na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Sztafeta Firm to impreza, która nie tylko integruje pracowników w zdrowy, sportowy sposób, ale jest także doskonałą okazją do szlifowania umiejętności pracy w grupie. Start w biegach sztafetowych to szansa na grę zespołową w tej indywidualnej dyscyplinie. Zawodnicy mają wspólny cel, jakim jest łączne pokonanie dystansu piętnastu kilometrów: dwie pierwsze osoby pokonują dystans krótszy – 2,5 km, dwie następne – dłuższy 5 km. Formuła dostosowana jest dla każdego, zarówno dla debiutantów, jak i doświadczonych biegaczy.

Nierozłącznym elementem imprezy jest ceremonia otwarcia z przemarszem olimpijskim. To tutaj zaprezentowane zostaną wszystkie startujące drużyny. Kolejnym charakterystycznym wyznacznikiem sztafety jest Piknik Firmowy, który w ciągu poprzednich edycji stał się strefą networkingową. Piknik, zlokalizowany w samym centrum zawodów, pozwala na wspólne celebrowanie biegu oraz nawiązywanie kontaktów.

Zawody Baltic Kids odbędą się po startach dorosłych. Dzięki temu rozwiązaniu uczestnicy Baltic Kids Run będą mogli kibicować swoim startującym rodzicom, a dorośli – już po biegu – będą mogli obserwować zmagania swoich pociech. Sztafeta do pokonania będzie miała dystans 4 x 400 m.

- Odpowiadając na potrzeby naszych uczestników i ich kibiców stworzyliśmy zawody dla najmłodszych, w których mogą wystartować dzieci od 4 do 15 lat. Cieszymy się, że w tym roku możemy zaproponować taką formę aktywności dla dzieci i młodzieży. Chcemy pokazać, że sport to zabawa i przyjemność. Sztafety uczą współpracy w grupie i szacunku dla wszystkich uczestników zespołu niezależnie od płci i wieku – mówi Iwona Klafetka, organizatorka Sztafety Firm i Baltic Kids Run.

Każda sztafeta małych zawodników w pakiecie startowym otrzyma cztery numery startowe, zwrotną pałeczkę z chipem oraz na mecie cztery medale w klimacie morskim. Każdy z uczestników Baltic Kids Run otrzyma dyplom, a najlepsi zawodnicy w kategoriach indywidualnych puchary. Integralną częścią wydarzenia będzie strefa zabaw i edukacji dla dzieci i młodzieży, warsztaty z zakresu rozsądnego korzystania z urządzeń mobilnych oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Sztafeta Firm to także działania charytatywne. W tym roku partnerami imprezy została Fundacja Hospicyjna oraz inicjatywa Pomorze Biega i Pomaga. Każdy z zawodników będzie mógł wesprzeć daną organizację oraz dowiedzieć się więcej na temat przeprowadzanych akcji charytatywnych.

Zapisy na zawody już trwają. Rejestracja drużyn na Sztafetę Firm trwa do 15 maja. Zapisy na Baltic Kids Run prowadzone są do 20 maja. Drużynę młodych biegaczy rejestruje pełnoletni opiekun poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod linkiem >>>

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5747 4.6671
EUR 4.6511 4.7451
CHF 4.7981 4.8951
GBP 5.5199 5.6315

Newsletter