Inne

Rady Nadzorcze Stoczni Gdańsk SA oraz GSG Towers Sp. z o.o., producenta wież do elektrowni wiatrowych i konstrukcji stalowych, podjęły uchwały o powołaniu dwóch członków zarządu obu spółek.

Od 1 marca br. władze Stoczni Gdańsk i GSG Towers pracują w składzie: Wojciech Peret – prezes zarządu, Adam Krzemiński – wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych i Piotr Zdrojewski – wiceprezes Zarządu ds. Finansowych.

Zmiana składów zarządów Stoczni Gdańsk i GSG Towers to kolejny etap procesu ich restrukturyzacji, po tym jak w lipcu ub.r. Agencja Rozwoju Przemysłu SA odkupiła 81,05 proc. akcji Stoczni Gdańsk i 50 proc. udziałów GSG Towers od firmy GSG (Gdańsk Shipyard Group), kontrolowanej przez ukraińskiego inwestora Serhija Tarutę, odzyskując pełną kontrolę właścicielską i operacyjną nad tym aktywami. - Zarząd w nowym, pełnym składzie będzie kontynuować proces naprawczy, w tym odbudowę bazy produkcyjnej, zaplecza technicznego i konstruktorskiego, odzyskanie kompetencji w zakresie okrętownictwa, i pozyskanie nowych, tak by było możliwe poszerzenie portfela produktów Grupy Stoczni Gdańsk. Wierzę, że ich misja zakończy się sukcesem, bo to wysokiej klasy specjaliści, których kompetencje zarządcze wcześniej wielokrotnie zweryfikował rynek – mówi Andrzej Kensbok, wiceprezes zarządu ARP SA, odpowiedzialny za nadzór właścicielski.

Czytaj także: GSG Towers z kontraktem od Siemens Gamesa Renewable Energy

Czytaj także: GSG Towers z kontraktem na podwodne konstrukcje stalowe od Aker Solutions

Wojciech Peret ma bogate doświadczenie w zarządzaniu dużymi krajowymi przedsiębiorstwami i międzynarodowymi firmami. Ostatnio, w l. 2017-19 był dyrektorem operacyjnym Grupy, w notowanej na warszawskiej GPW spółce WIELTON SA, jednym z największych europejskich producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych. W l. 2015-2017 był dyrektorem operacyjnym Grupy oraz wiceprezesem zarządu w giełdowej SECO/WARWICK Group, dostarczającej rozwiązania do obróbki cieplnej materiałów dla światowych koncernów, m.in. lotniczych. Wcześniej, w l. 2005-2015 związany z Alstom Power – Zakład Turbin, gdzie pełnił funkcję dyrektora, dyrektora zarządzającego i wiceprezesa zarządu tej firmy. Jest absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Politechniki Gdańskiej. Ukończył także studia podyplomowe m.in. w: Szkole Głównej Handlowej i Akademii im. L Koźmińskiego w Warszawie.

Piotr Zdrojewski ma prawie 25 lat doświadczenia w bankowości inwestycyjnej, komercyjnej oraz strategicznym doradztwie finansowym. Prowadził i uczestniczył w wielu projektach dla globalnych i polskich podmiotów (łączna wartość projektów to ponad 18 mld EUR). Przez ostatnie 8 lat związany z firmą doradczą PwC, gdzie zakładał i prowadził Debt Advisory Team w PwC Polska oraz pełnił funkcję członka zarządu Pricewaterhousecoopers Securities. Wcześniej pełnił funkcje kierownicze m.in. w Schroders, Citigroup, KBC. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Uzyskał tytuł MBA w WUT Business School, prowadzonej przez wiodące uczelnie z Wlk. Brytanii, Francji i Norwegii.

Trzecim członkiem zarządu od połowy kwietnia 2018 r. jest wiceprezes Adam Krzemiński, który od ponad dwudziestu lat zajmuje się prowadzeniem projektów w przemyśle: m.in. okrętowym, budowy konstrukcji offshore oraz infrastrukturalnych (realizowanych w wielu zakładach przemysłowych na terenie Polski). Jest ekspertem w zakresie organizacji i optymalizacji produkcji. Jest doktorem nauk technicznych, absolwentem Politechniki Gdańskiej na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa. Posiada doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych z zakresu okrętownictwa, a także w dziedzinie budowy konstrukcji stalowych.

rel (Stocznia Gdańsk SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2534 4.3394
EUR 4.6388 4.7326
CHF 4.6631 4.7573
GBP 5.221 5.3264

Newsletter