Offshore

Spółka GSG Towers uzyskała od jednego z największych producentów turbin dla energetyki wiatrowej zamówienie na dostawę 14 kompletnych, lądowych wież wiatrowych. Zamówienie od Siemens Gamesa Renewable Energy o wartości ponad 5 mln EUR będzie realizowane w ramach projektu budowy farmy wiatrowej Barwice o mocy 42 MW.

Na farmę wiatrową złoży się 14 turbin, o jednostkowej mocy rzędu 3 MW. Dla GSG Towers to przede wszystkim droga prowadząca do pozyskania zamówień w zakresie produkcji wież dla morskiej energetyki wiatrowej – offshore, gdzie Siemens Gamesa jest niekwestionowanym liderem. Uzyskanie referencji przy współpracy z Siemens Gamesa Renewable Energy jest najlepszą formą akredytacji Spółki ułatwiającą rozpoczęcie współpracy z pozostałymi parterami biznesowymi – liderami branży, dla których szczególnie istotny jest fakt posiadania przez zakład kompetencji w obszarze dostaw komponentów dla morskich farm wiatrowych offshore.

- Cieszymy się z zaangażowania silnego lokalnego partnera w Polsce, w ramach uzgodnionej już współpracy z GSG Towers sp. z o.o. Polska jest świetną lokalizacją dla energetyki wiatrowej, kraj ma duży potencjał w dalszej ekspansji tego zrównoważonego źródła energii, a jednocześnie już teraz posiada doświadczony i zaawansowany technologicznie przemysł energetyki wiatrowej. Współpraca z GSG Towers jest zatem ważnym krokiem dla Siemens Gamesa, w kierunku dalszego rozwoju, a także wzmocnienia naszych lokalnych partnerów, mówi Taam Momen, szef działu zakupów Towers & Blades, Siemens Gamesa Renewable Energy.

Pozytywne sygnały odnośnie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, z potencjałem sięgającym nawet 8 GW mocy zainstalowanej do roku 2035 pozwala spółce doskonale wpisać się w oczekiwania rynku i być istotnym elementem łańcucha dostaw dla projektów realizowanych w Polsce i na obszarze całego Morza Bałtyckiego.

Sprawdzona i godna zaufania technologia, która zapewnia stabilne wytwarzanie energii, przy konkurencyjnych kosztach i równoczesnym wykorzystaniu najnowszych technologii, sprawia, że energetyka wiatrowa stała się jedną z najważniejszych gałęzi sektora energetyki odnawialnej, który stanowi jeden z kluczowych segmentów działalności siostrzanej spółki Stoczni Gdańsk. Kontrakt z Siemens Gamesa, podobnie jak niedawno podpisane zamówienie z Aker Solutions potwierdza dobrą ocenę możliwości technicznych i zdolności produkcyjnych zakładu. Jak podkreślają klienci szczególnie istotne jest położenie zakładu, pozwalające na realizację kompletnych konstrukcji wielkogabarytowych z pełnym montażem i załadunkiem. Niewątpliwie do zainteresowania klientów przyczyniła się zmiana struktury właścicielskiej, która daje gwarancję bezpieczeństwa finansowego i stabilnej polityki Spółki.

rel (GSG Towers)

0 GSG Towers stabilna firma?
Może od czasu jak przejęło ją Państwo od Tarutów? Od 2 lat "wiatr hula" po halach tej Firmy. Kontrakt na kilka milionów EUR, to "przekąska" dla firmy o takim potencjale produkcyjnym. Co z partnerem strategicznym Vestas, który kupił setki wież od tej Firmy przed "Dobrą Zmianą"?
11 marzec 2019 : 13:42 adi | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4915 4.5823
EUR 4.6362 4.7298
CHF 4.7704 4.8668
GBP 5.4911 5.6021

Newsletter