Inne

7 marca w szwedzkiej Karlskronie odbędzie się międzynarodowa konferencja Innovation Day. Gdynię reprezentować będą aż cztery firmy. Jedna z nich ma szansę na zdobycie prestiżowego wyróżnienia.

Możliwość pokazania się na szwedzkim rynku to efekt długofalowej współpracy gospodarczej Gdyni i Karlskrony. Właśnie o konieczności międzynarodowej kooperacji w regionie Morza Bałtyckiego rozmawiali uczestnicy jesiennego seminarium, jakie odbyło się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, pod hasłem „Baltic Region vs The World”. Podkreślano fakt, że w czasach globalizacji i cyfryzacji budowanie sieci współpracy oraz umiejętność nawiązywania kontaktów biznesowych to warunek konieczny by osiągnąć sukces w biznesie. Jesienne spotkanie odbyło się z udziałem władz Gdyni i Karlskrony, Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej, a także przedsiębiorców z obu krajów. 

Czytaj także: W Chinach zwodowano nowy statek dla armatora Stena Line

Teraz gdyńskie przedsiębiorstwa mają szansę sprawdzić się poza granicami kraju. Wyjazd do Karlskrony to szczególna szansa dla Searis Technologies. Firma nominowana jest do otrzymania nagrody Stena Line Propeller Prize w kategorii technologii morskich. Gdynianie stworzyli wielofunkcyjną, bezzałogową łódkę, która przysłużyć ma się badaniom hydrograficznym i hydrologicznym. Jej główną zaletą jest możliwość pracy w ekstremalnych warunkach bez narażania członków załogi. Tym sposobem badania stają się nie tylko bezpieczniejsze, ale też szybsze i tańsze. Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda w wysokości 100 tysięcy koron szwedzkich, czyli około 40 tysięcy złotych.

Na konferencję w Karlskronie zaproszone zostały również trzy firmy działające w gdyńskim Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym - Speednet, WiRan i ITFS. Będą one miały okazję przedstawić swoje produkty i usługi na specjalnie przygotowanych, indywidualnych stoiskach. To świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów zarówno w Szwecji, jak i w krajach położonych nad Bałtykiem. W ubiegłorocznej edycji udział wzięli przedstawiciele gigantów na światowych rynkach m.in., SAAB, Ericsson, Stena Line Scandinavia AB, Fujitsu Sweden oraz Google.

Innovation Day to międzynarodowe wydarzenie organizowane przez szwedzki Blue Science Park. Podczas konferencji prezentowane są najnowsze osiągnięcia z obszaru technologii morskich, ICT oraz e-zdrowia, powstających w regionie Morza Bałtyckiego.

Gdynia.pl / Paweł Kukla

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter