Inne

Sztokholm, Wyspy Alandzkie i stolica archipelagu Maarienham, Tallin, Ryga znajdą się na trasie rejsu jachtem szkolnym Generał Zaruski w ramach „Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”, który odbędzie się w lipcu. Armator na chętnych czeka do 19 kwietnia.

Generał Zaruski to flagowa jednostka Gdańska, pełniąca rolę morskiego ambasadora miasta w bałtyckich portach oraz stanowi dowód jego morskich i żeglarskich ambicji oraz tradycji. Armatorem jest Gdański Ośrodek Sportu. 

„Gdańska Szkoła pod Żaglami” to trzytygodniowy rejs tradycyjnym szkolnym żaglowcem do różnych krajów i portów w Europie, unikatowe przedsięwzięcie żeglarskie Miasta Gdańska oraz GOS, wspieranego przez Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta w Gdańsku. Tegoroczna edycja odbywa się w roku jubileuszu 80-lecia powstania żaglowca, który został wybudowany w Ekenas w Szwecji w 1939 r. Rejs rozpocznie się 10 lipca w Gdańsku.

- Po odbyciu niezbędnego szkolenia żeglarskiego, wypływamy do stolicy Szwecji Sztokholmu. W drodze rozpoczną się regularne zajęcia z edukacji morskiej oraz przedmiotów ogólnokształcących, z programem właściwym dla wieku uczestników. Stawiamy na pracę w zespołach, samodzielność i autoedukację - informują organizatorzy. 

Czytaj także: Generał Zaruski - życiorys morzem pisany

Uczestnicy rejsu odwiedzą piękne przyrodniczo i geograficznie oraz bogate historycznie miejsca nad Bałtykiem. Na trasie znajdą się m.in.: stolica Szwecji - Sztokholm, miasto z przyjazną atmosferą i atrakcjami jak Muzeum Okrętu Vasa, Wyspy Alandzkie oraz Maarienham, stolica archipelagu Alandów; Tallin - stolica Estonii i Ryga stolica Łotwy, których zabytki i starówki zostały wpisane na listę UNESCO.

Rejs zakończy się 28 lipca powrotem do Gdańska.

Jak zostać członkiem załogi? Proces rekrutacji zaczyna się od przesłania zgłoszenia w formie listu motywacyjnego o objętości maksymalnie jednej strony A4. Należy go dostarczyć do 19 kwietnia: pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pocztą tradycyjną bądź osobiście na adres: Gdański Ośrodek Sportu, ul. Traugutta 29, 80-221 Gdańsk.

Obowiązkowym i dodatkowo punktowanym elementem oceny jest przygotowanie w dowolnej formie propozycji atrakcyjnego elementu programu rejsu (np. plan zwiedzania jednego z odwiedzanych miast, prezentacja multimedialna, plan gry miejskiej, zabawa integracyjna itp.). 

W rejsie weźmie udział 16 szczęśliwców, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji o charakterze konkursu. Szczegóły w regulaminie oraz prezentacji programu „Gdańskiej Szkoły pod Żaglami” dostępnych na stronie zaruski.pl.

Gdańsk.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter