Inne

11 produkcji o tematyce żeglarskiej będzie można zobaczyć na zbliżającym się festiwalu filmów żeglarskich JachtFilm w Szczecinie. Wśród festiwalowych propozycji znalazły się także filmy dla dzieci. Festiwal rozpocznie się 9 lutego.

Przez dwa dni widzowie zobaczą jedenaście produkcji w pięciu blokach filmowych. Wśród projekcji znajdziemy także tytuły dla dzieci i młodzieży. W tegorocznej odsłonie festiwalu JachtFilm znajdują się unikatowe filmy i klasyki kina żeglarskiego, ale także konkursy z nagrodami oraz dyskusje.

Jednym z wyświetlanych filmów będzie "Cape Horn". To opowieść o historii południowych krańców Ameryki, o Indianach Yamana i setkach zaginionych statków próbujących przepłynąć cieśninę Drake’a - wynika z informacji organizatora festiwalu. Kolejną propozycją jest film "Żeglarze z bloków", który opowiada o grupie uczniów państwowej szkoły w północnym Londynie, którzy dzięki programowi wychowawczemu stawiają swoje pierwsze kroki w żeglarstwie.

Z kolei "Pośród fal" opowiada historię miłości młodej dziewczyny zauroczonej jachtami i starszego od niej żeglarza. To opowieść o parze, która odrzuciła tradycyjnie pojmowaną definicję rodziny na rzecz życia na dalekich wodach.

Natomiast "Architekt" to historia architekta Kena Minora, który zmienił się w szkutnika. Minor mieszka w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Przez wiele lat prowadził bardzo dobrze prosperujące biuro projektowe. Sam miał jednak bardzo proste marzenie; zbudować własnymi rękoma jacht i popłynąć dookoła świata.

Z myślą o najmłodszych miłośnikach żeglarstwa przygotowano projekcje filmów "Optimista" i "Pippi wśród piratów".

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Żeglarskie i JachtFilm. 

Przypominamy, że w najbliższy weekend odbędzie się gdyńska edycja festiwalu. Szczegóły poniżej:

W lutym gdyńska edycja Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter