Inne

11 stycznia w siedzibie resortu odbyło się spotkanie noworoczne z uczestnikami Rejsu Niepodległości. Wzięli w nim udział organizatorzy tego wydarzenia oraz przedstawiciele sponsorów i partnerów.

Wcześniej minister Marek Gróbarczyk uczestniczył w konferencji prasowej zorganizowanej w Konferencji Episkopatu Polski, na której mówiono o udziale Polski w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie m.in. w kontekście Rejsu Niepodległości, którego uczestnicy będą obecni na tym wydarzeniu.

Natomiast podczas noworocznego spotkania w siedzibie resortu minister Marek Gróbarczyk podziękował laureatom Rejsu za udział w projekcie promującym Polskę na świecie. Dodał również, że każdy z uczestników tego wydarzenia zapisał się na kartach polskiej historii. Minister Gróbarczyk poprosił młodych ludzi, by podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie powiedzieli światu jak Polska jest piękna. Szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej podziękował także sponsorom Rejsu, bez których trudno byłoby zorganizować to historyczne wydarzenie, czyli PKN Orlen, Tauronowi oraz Polskiej Fundacji Narodowej.

Obecny na spotkaniu członek zarządu PKN Orlen Armen Artwich przyjął z rąk ministra akwarelę przedstawiającą Dar Młodzieży podczas Rejsu Niepodległości.

Kolejną częścią wydarzenia była wizyta w Pałacu Prezydenckim, gdzie laureaci Rejsu mieli okazję spotkać się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz jego małżonką Agata Kornhauser-Dudą. Pierwsza Dama przyznała, że będzie obecna na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, gdzie ma nadzieję spotkać uczestników Rejsu Niepodległości. Prezydent natomiast wyraził wdzięczność laureatom za reprezentowanie naszego kraju na całym świecie. Na koniec spotkania uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Para Prezydencką.

Wydarzenie zwieńczyła odprawiona w kaplicy Pałacu Prezydenckiego Msza Święta.

rel (MGMiŻŚ)

+4 pamiętam!
Tekst i zdjęcie identyczne jak 40 lat temu po plenum KC PZRR - żadna różnica - nowabolszewia!
16 styczeń 2019 : 16:38 x | Zgłoś
+3 Jak za PRLu
tylko komitet zamieniono na episkopat. Piękne zdjęcie Ministra, w otoczeniu "ludzi morza".
Było by śmieszne, gdyby nie był to konstytucyjny minister rządu dużego państwa europejskiego w drugim dziesięcioleciu XXI wieku.
17 styczeń 2019 : 05:49 I Sekretarz Episkopa | Zgłoś
+2 zdjątko
Całe towarzystwo na zdjęciu mocno rozbawione. Czyżby p. Minister sypnął kasą na np. na krzewienie Chrześcijaństwa Na Morzu ?
17 styczeń 2019 : 14:15 maciek2 | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter